کسب میلیاردها دلار از جرایم سازمان یافته و اقدامات سازمان اینترپل

رئیس پلیس بین الملل ناجا در یادداشتی نوشت: جرایم سازمان یافته به تناسب تغییرات و روزآمدی فن آوری و اطلاعات جامعه جهانی هر لحظه در حال تغییر روش‌های مجرمانه خود هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار هادی شیرزاد در یادداشتی نوشت: شبکه‌های جرایم سازمان یافته با فعالیت‌های مجرمانه، میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کنند؛ شبکه‌های جرایم سازمان یافته به طور کلی در چندین کشور مشغول فعالیت‌های جنایی خود از جمله فعالیت قاچاق انسان، مواد مخدر، کالاهای غیرقانونی و اسلحه، سرقت مسلحانه، جعل و پولشویی هستند.

این شبکه‌ها میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کنند و ساختار فعالیت آنها بسیار شبیه شرکت‌های تجاری قانونی و بین المللی است. روش کار آنها، دارای استراتژی‌ها و زنجیره ارتباطی طولانی است. هدف همه اعضای این شبکه‌ها یکسان و همان به حداکثر رساندن سود با کمترین خطر ممکن است.

اغلب اعضای گروه‌های سازمان یافته جنایی، پیوند مشترکی با یکدیگر مانند جغرافیا، نژاد یا حتی پیوندهای خونی دارند و غالباً در قلب این ارتباط یک ارتباط جدا نشدنی را پیدا می‌کنید که وفاداری و فداکاری را تقویت می‌کند.

گروه مبارزه با جرایم سازمان یافته سازمان اینترپل با همه نیروهای پلیس مشغول به کار بوده و در سازمان اینترپل همکاری می‌کند تا برجسته‌ترین افراد درگیر در جرایم فراملی، شبکه‌های جنایی مرتبط و فعالیت‌های اخیر را شناسایی کند.

به همین دلیل سازمان اینترپل تجزیه و تحلیل را بر اساس داده‌های اطلاعاتی ارائه شده توسط کشورهای عضو سازمان اینترپل، مانند داده‌های بیومتریک، تصاویر و ارتباطات کشف شده انجام می‌دهد. این امر به سازمان اینترپل امکان می‌دهد، تا تصویری از جهان ترسیم کند که در آن، به عنوان مثال بین مقامات نظارتی، مالی، عضوگیری، توزیع و فساد، ارتباطی پیدا کند.

علاوه بر موارد فوق، اداره جرایم سازمان یافته سازمان اینترپل، تعدادی پروژه را مدیریت می‌کند که روی انواع خاصی از شبکه‌های جنایی متمرکز شده اند که هرکدام مجموعه‌ای از چالش‌های خاص خود را در جهان به وجود می‌آورند.

این پروژه‌ها از سازمان‌های اجرای قانون ملی و بین المللی می‌خواهند تا داده‌های میدانی، بهترین شیوه‌ها و تجارب خود را با هدف از بین بردن گروه‌های خاص جنایی با یکدیگر تبادل کنند.

کد خبر 4863005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =