سلطانی‌فر: در بسیاری امور از رئیس کمیته ملی المپیک مشورت می‌گیرم

وزیر ورزش در نشست مشترک با اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک تاکید کرد که در بسیاری امور از ریاست این کمیته مشورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، درجریان نشست مشترک اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش، صالحی امیری ضمن ابراز رضایت از انسجام حداکثری در میان اعضا هیأت اجرایی کمیته اظهار داشت: استراتژی کمیته ملی المپیک با ۱۵ محور به تصویب رسیده که اولین اصل آن انسجام است.

وی ادامه داد: مفهوم انسجام یکی شدن نیست بلکه قرار گرفتن همه نیروهای متفرق بر روی یک ریل و حرکت همه به سمت مقصد و مقصود است. همه حوزه‌ها باید بپذیرند که این قطار یک نفر لکوموتیوران باید داشته باشد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه روابط کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش دوسویه است، امر سیاستگذاری هم اشتراکی است و در ستاد عالی بازی‌ها، در خصوص مباحث راهبردی ورزش قهرمانی و المپیک تصمیم گیری می‌شود.در حال حاضر نظام مدیریت مشارکتی حاکم است و مهمترین نکته اینست که برای رسیدن به تفاهم باید انعطاف داشت و باور ما است که در منطقی‌ترین مسیر قرار داریم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه افزود: مبنای تصمیم گیری ما در هیأت اجرایی مبتنی است بر نظام کارشناسی است. ما مسئول مطالبات ۵۳ فدراسیون هستیم، فدراسیون‌ها در واقع جامعه هدف هستند و برای رسیدن به مقصود باید همدل باشیم و از اهداف فردی عبور کنیم.

سپس خانم طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به این موضوع که این دوره یکی از بهترین دوره‌های کمیته ملی المپیک است، اظهار داشت: دکتر صالحی امیری به صورت تمام وقت در کمیته حضور دارند. مسئولان کشوری و ورزشی زیادی در کمیته رفت و آمد می‌کنند که از نقاط قوت این دوره می‌باشد چرا که کمیته ملی المپیک امروز بیش از گذشته اعتبار دارد.
در ادامه علیپور، کیهانی، عبدی افتخاری، شایسته، دادگر، باقرزاده و رحیمی در ارتباط با موضوعات مختلف بیاناتی را مطرح کردند.

در ادامه نیز دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه تعامل میان کمیته و وزارت موضوعی راهبردی است، گفت: از زمان حضور دکتر صالحی امیری در کمیته ملی المپیک اتفاقات خوبی صورت گرفته است و ارتباط عمیقی بین اینجانب و دکتر صالحی امیری برقرار است. در بسیاری از امور از ایشان بعنوان صاحب نظر مشورت می‌گیرم. جامعه ورزش مزه شیرین هماهنگی بین وزارت و کمیته را چشیدند و حضور دکتر صالحی امیری بسیار اثر بخش و راهگشا در پهنه ورزش کشور بوده است.

وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: نکات خوبی در جلسه مطرح شد و ما بنا داریم ورزش کشور را با هم اداره کنیم. انشاالله منشأ خیر باشیم و در رویدادهای بین المللی نتایج خوب‌تری بگیریم و در ارتباط با منابع ارزشمندی که در اختیارمان هست بایستی خوب مدیریت کنیم.

لازم به توضیح است به منظور هماهنگی هر چه بیشتر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، نشست هیأت اجرایی و وزیر و معاونین وزارتخانه هر سه ماه یکبار برگزار می‌گردد که امروز اولین نشست آن برگزار شد.

کد خبر 4863809

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =