١٢۵ دستگاه اجرایی  جذب اعتبارات خزانه اسلامی نداشتند

شیراز- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس گفت: ١٢۵ دستگاه اجرایی و شهرداری سهمی در جذب اعتبارات خزانه اسلامی نداشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، بابک دایی ظهر پنجشنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان بیان کرد: مجموع اعتباراتی که در اسناد خزانه اسلامی به سازمان‌ها، دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها در استان فارس اختصاص داده شده ۵۲۸ میلیارد تومان بود.

وی اضافه کرد: از میزان اعتبارات تخصیصی ٣٢۴ میلیارد تومان اعتبار طرح‌های ملی در استان است و مابقی این اعتبار مربوط به پروژه‌های استانی است که بالغ بر ٢٠۴ میلیارد تومان می‌شود.

دایی در خصوص جذب اعتبارات اسناد خزانه اسلامی تاکید کرد: در مجموع اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در استان فارس ۲۱۶ میلیارد تومان جذب شده است که از این میزان ۴۳ میلیارد تومان مخصوص پروژه‌های استانی و ۱۷۲ میلیارد تومان نیز مربوط به پروژه‌های ملی است که در استان فعال است.

او اضافه کرد: ۳۱۱ میلیارد تومان نیز از اعتبارات اسناد خزانه اسلامی تاکنون جذب این شده است.می‌توان درصد جذب پروژه‌های استانی را ۲۲ درصد و پروژه‌های ملی را ۵۳ درصد در استان عنوان کرد به طور کلی استان فارس در جذب اسناد خزانه اسلامی ۴۱ درصد موفق بوده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی فارس اضافه کرد: اعتبارات تخصیصی به استان فارس در حوزه اسناد خزانه اسلامی مربوط به ۱۶۲ دستگاه درخواست بود که ۳۷ دستگاه از ۵ درصد اعتبارات مربوط به آنان را جذب کرده‌اند و ۱۲۵ دستگاه اجرایی و شهرداری یک ریال جذب اسناد خزانه اسلامی نداشتند.

وی ادامه داد: ۴۰۰ میلیارد از اعتبارات خزانه اسلامی مربوط به ۱۲ دستگاه اجرایی و شهرداری‌های استان بود که از این میزان ۱۸۰ میلیارد تومان و ۲۲۰ میلیارد تومان نیز جذب نشده که می‌توان گفت درصد جذب اوراق خزانه اسلامی در میان دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها ۴۵ درصد است.

کد خبر 4864597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =