يك نشريه چاپ بيت المقدس به نقل از منابع اسراييلي فاش كرد كه سازمان جاسوسي موساد با تاسيس دفاتر در مناطق مختلف عراق و آموزش مزدوران خود در تل آويو و شمال عراق ، آنها را به كشورهاي هسمايه عراق براي جاسوسي اعزام مي كند.

به گزارش خبرگزاري مهر ، المنار به نقل از منابع اسراييلي نوشت كه ، موساد فعاليت هاي خود را ازمنطقه شمال عراق به تمام مناطق عراق افزايش داده است و از حمايت آمريكا هم برخوردار است .
منابع اسراييلي اعلام كردند كه بيش از هفتاد افسر برجسته موساد در مراكز و دفاتر اين سازمان در داخل شهرهاي عراقي سرگرم فعاليت هاي جاسوسي هستند ، و نيمي از اين افراد به صورت پنهاني و در پوشش موسسات خيريه و يا بازرگانان انجام وظيفه مي كنند واين تعداد غير از عراقي هايي است كه از سوي موساد براي انجام امور جاسوسي مورد نظر به خدمت گرفته شده اند.
اين منابع تاكيد كردند  اكثر اين عراقي ها از حقيقت ماجرا و ماهيت سازماني (موساد) كه با آن همكاري مي كنند ، بي اطلاع هستند و براي اينكه آنها متوجه اصل قضيه نشوند به آنها گفته شده است كه آنها با سازمان اطلاعاتي آمريكا يا انگليس همكاري مي كنند.
به گفته منابع اسراييلي ، مزدوران عراقي موساد  در سازمان ها  و موسسات عراقي كه نقش مهم وحساسي  در حكومت آينده عراق ايفا خواهند كرد ، به كار جاسوسي دست مي زنند.
اين منابع اعلام كردند كه موساد برخي از مزدوران عراقي خود را در اسراييل تحت آموزش هاي ويژه قرار داده است و برخي ديگر را در شمال عراق آموزش داده است كه با هدف آماده كردن آنها براي فعاليت جاسوسي در خارج از عراق و كشورهاي هسمايه آن انجام شده است .
موساد براي جلوگيري از شناخته شدن اين افراد ، با دادن پول به آنها ، آنها را به عنوان بازرگان به كشورهاي همسايه عراق اعزام مي كنند و اين افراد نيز با رفتن به كشورهاي همسايه تحت لواي تلاش براي جستجوي شركاء براي سرمايه گذاري در عراق و بازسازي اين كشور ، در كشورهاي هسمايه عراق وظيفه جاسوسي محول شده به آنها را انجام مي دهند.
به گفته اين منابع ، مزدوران موساد در پوشش فعاليت هاي تجاري خود به دنبال ايجاد نوعي از شبكه هاي جاسوسي به نفع موساد و تلاش براي تقويت فعاليت جاسوسي اسراييل در كشورهاي همسايه عراق هستند.

 

کد خبر 48658

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =