مصطفی هاشمی: تأخیر در برگزاری لیگ برتر بسکتبال بهترین تصمیم است

سرمربی تیم بسکتبال مهرام از تصمیم اتخاذ شده برای تأخیر در برگزاری پلی آف رقابت‌های لیگ برتر استقبال کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون بسکتبال روز دوشنبه در نشستی که با حضور نمایندگان ۸ تیم حاضر در پلی آف لیگ برگزار کرد، در مورد برگزاری با تأخیر مرحله پلی آف لیگ برتر به جمع بندی رسید.

بر این اساس این مرحله از رقابت ها که پیش از این قرار بود از ۱۵ اسفندماه آغاز شود با ۴۵ روز تأخیر از ۲۵ فروردین ماه آغاز خواهد شد.

مصطفی هاشمی سرمربی تیم بسکتبال مهرام با استقبال از این تصمیم به خبرنگار مهر گفت: لغو برگزاری لیگ برتر آن هم در اوج رقابت ها قاعدتاً موضوعی نبود که من و خیلی دیگر از تیم ها در شرایط عادی از آن حمایت کنیم اما با توجه به شرایط خاص کشور و تأثیرات روانی که موضوع کرونا و شیوع آن ایجاد کرده است، چاره ای جز اتخاذ این تصمیم نبود.

سرمربی تیم بسکتبال مهرام تصریح کرد: گاهی مجبوریم از میان بد و بدتر، یکی را انتخاب کنیم. این دقیقا همان شرایطی است که جو فعلی با آن روبرو است. فکر می کنم در این شرایط و برای حفظ سلامت ورزشکاران و برگزارکنندگان بازی ها، چاره ای جز تغییر برنامه ها نبود.

وی با تأکید بر اینکه با لغو کلی لیگ برتر مخالفت داشت، خاطرنشان کرد: به هر حال تمام تیم ها برای نتیجه گیری از این فصل از مسابقات برنامه ریزی بلندمدت داشته و هزینه هایی برای اجرای آن متقبل شده بودند. این که به یک باره تصمیم به لغو مسابقات گرفته می شد باعث هدررفت تمام این هزینه ها است. از طرفی لغو بازی ها برای تیم ملی هم خوب نبود.

هاشمی در این خصوص افزود: در این صورت بازیکنان بعد از چندماه تعطیلی باید در اردوهای تیم ملی حاضر می شدند. موضوعی که قطعاً روی روند آماده سازی آنها و کیفیت کارشان تأثیر منفی داشت. از طرفی برگزاری بدون تماشاگر مسابقات هم تصمیم منطقی و عاقلانه ای نبود. چرا که در این صورت هم به خاطر حضور همزمان بازیکنان، مربیان و کادر برگزاری مسابقه در سالن و رفت و آمد چند ساعته آنها به شهر میزبان، خطراتی از حیث تهدید شدن سلامت آنها احساس می شد.

سرمربی تیم بسکتبال مهرام با تأکید بر اینکه تصمیم اتخاذ شده برای پیگیری با تأخیر لیگ برتر بهترین تصمیمی بود که گرفته شد، گفت: البته با وجود شرایط فعلی طی روزهای گذشته مهرام به تمرینات خود ادامه داد. حالا با تغییرات اندک همین برنامه ها را دنبال می کنیم. تا پایان هفته بازیکنان به خاطر شرایط حاد موجود تمرین نمی کنند اما از هفته آینده برنامه های خود را از سر می گیریم. این روند تا پایان سال دنبال می شود و در سال جدید هم از سوم یا چهارم فروردین ماه تمریناتمان را آغاز می کنیم.

کد خبر 4869044

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =