۶۰ درصد جمعیت فریدن تحت حمایت تأمین اجتماعی هستند

فریدن- رئیس تامین اجتماعی فریدن از فعال شدن سامانه خدمات غیرحضوری در تأمین اجتماعی فریدن خبر داد و گفت: بیش از ۶۰ درصد جمعیت شهرستان فریدن تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند.

بهروز انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی یکی از ارگان‌های با بیشترین مراجعه کنند ه است، اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد جمعیت شهرستان فریدن تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند.

وی افزود: چتر حمایتی آن تأثیر بسزایی در سلامت و معیشت مردم این منطقه دارد، در سال جاری این سازمان در جهت تسهیل ارایه خدمات متنوع به بیمه شدگان و مستمری بگیران گام موثری برداشته است.

فعال شدن سامانه خدمات غیر حضوری

رئیس تامین اجتماعی فریدن گفت: در سال جاری یکی از مهم‌ترین خدماتی که در دسترس مردم قرار گرفت و توانست در راستای خدمات دولت الکترونیک به مردم شهرستان خدمت رسانی کند سامانه خدمات غیرحضوری است، شهروندان با ثبت نام در آن بدون مراجعه به شعبه می‌توانند از طریق این درگاه خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی در تشریح خدمات ارائه شده تامین اجتماعی گفت: مشاهده پرونده الکترونیک بیمه شده و مستمری بگیران، اعتراض به سوابق ناموجود یا دارای اشکال، محاسبه میانگین دستمزد دوسال آخر، مشاهده تمام سوابق فرد و ریز دستمزدها، مشاهده عنوان شغل درج شده در لیست توسط کارفرما، استعلام اعتبار و درخواست تعویض دفترچه انجام شده است.

درخواست انجام بازرسی کارگاه جهت افراد مشغول در کارگاه های فاقد بیمه

انصاری، استعلام استحقاق جهت کمک هزینه ازدواج و درخواست آن، درخواست غرامت دستمزد ایام بیماری، درخواست کمک هزینه بارداری، درخواست کمک هزینه کفن و دفن، درخواست انجام بازرسی کارگاه جهت افراد مشغول در کارگاه که فاقد بیمه هستند از دیگر اقدامات عنوان کرد.

وی افزود: محاسبه مبلغ خرید خدمت سربازی یا مبلغ کمک هزینه ازدواج، محاسبه مبلغ مستمری، استعلام بدهی و مشاهده ابلاغ‌های انجام شده توسط سازمان و مشاهده فیش و حکم و صدور گواهی حقوق مستمری بگیران نیز صرفاً از این درگاه قابل انجام است.

پرونده الکترونیکی جایگزین پرونده کاغذی شد

رئیس تأمین اجتماعی فریدن یادآور شد: امسال اسکن تمام پرونده‌های کاغذی بیمه شدگان و مستمری بگیران به اتمام رسیده و پرونده‌های کاغذی از روال اداری حذف و پرونده الکترونیک جایگزین آن شده و این طرح در مورد پرونده‌ه کارگاه‌ها نیز به زودی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعداد افراد تحت پوشش در این شعبه ۳۵ هزار و ۶۰۰ نفر است، افزود: بیمه شدگان اصلی ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر، مستمری بگیران اصلی دو هزار و ۴۵۰ نفر و مجموع تعداد افراد تبعی ۲۱ هزار و ۴۵۸ نفر هستند.

 

کد خبر 4869476

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =