وزير آموزش و پرورش سودان در حاشيه هشتمين مجمع عمومي آيسسكو در تهران گفت : با توجه به 8 ميليون بيسواد بالاي 10 سال در سودان بايد از آسانترين راه ها براي ريشه كني بيسوادي استفاده شود .

به گزارش خبرگزاري مهر ، وزير آموزش و پرورش سودان در حاشيه هشتمين اجلاس مجمع عمومي آيسسكو با مرتضي حاجي وزير آوزش و پرورش كشورمان ديدار و پيرامون مسايل آموزشي و فرهنگي به گفتگو پرداخت .

وي در اين ديدار گفت : جمهوري اسلامي ايران از مشكلات زيادي عبور كرده است و در زمينه مبارزه با بيسوادي تجارب خوبي دارد و ما مايل هستيم از تجارب خوب ايران استفاده كنيم .

حاجي نيز در اين ديدار گفت : ايران  آمادگي  دارد  تجارب خود در مبارزه با بيسوادي را در اختيار كشور سودان قرار دهد .

همچنين وزير آموزش و پرورش كشور ساحل عاج كه در تهران به سر مي برد در ديدار با حاجي اظهار داشت : ما به نبوغ مردم ايران اعتماد داريم و ايران كشوري غني از فرهنگ ، تمدن ، فناوري و خلاقيت است .

يحيي حسن عبد الله نحلف وزير فرهنگ فلسطين نيز در ديدار با مرنضي حاجي وزير آموزش و پرورش كشورمان گفت : در سه سال اخير اسرائيل جنگ تمام عياري را عليه ما آغاز و اردوگاه هاي ما را محاصره كرده است .

وي تصريح كرد: هر فلسطيني به ملت ايران عشق دارد و ايران خاري است در چشم اسرائيل .

در اين ديدار حاجي اظهار داشت : انجمن دوستي دانش آموزان ايراني و فلسطيني تشكيل شده است و چند هزار دانش آموز ايراني در اين انجمن عضو هستند .

وي تاكيد كرد : براي تبادل فرهنگ و استفاده از تجارب آموزشي و علمي ، اردو هاي دانش آموزي دختران و پسران بين دو كشور بر پا شده است .

کد خبر 48698

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =