مخالفت با تعطیلی آرایشگاه های شیراز/ موادضدعفونی هم ندارند

شیراز- با شیوع ویروس کرونا، آرایشگاه های شیراز یه عنوان یک محیط پرخطر همچنان تعطیل نشده اند و با وجود کمبود اقلام بهداشتی به فعالیت خود ادامه می دهند و با تعطیلی آنها نیز مخالفت هم شده است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از اصناف به سبب جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه تعطیل و سعی کرده‌اند زنجیره انتقال این ویروس را قطع کنند.

یکی از مکان‌ها و کسب و کارهایی که در انتقال ویروس کرونا می‌تواند تأثیر گزار باشد آرایشگاه‌ها هستند.

آرایشگاه‌ها یکی از محیط‌های پرخطری هستند که در صورت کنترل نشدن موارد بهداشتی در آن، می‌توانند عامل خطرناکی برای شیوع این بیماری شوند در حالی که در کشور، بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده اما آرایشگاه‌های زنانه و مردانه کماکان به کار خود ادامه می‌دهند وباوجود کمبود اقلام بهداشتی این سوال پیش می‌آید که در صورت ادامه فعالیت‌های خود چگونه این آرایشگاه‌ها می‌توانند اقلام بهداشتی خود را برای کنترل شیوع این بیماری در آرایشگاه‌ها فراهم کنند.

در شهر شیراز با وجود تعطیلی اصناف مختلف اما صنف آرایشگرها به طور کامل تعطیل نشده است.

رئیس صنف آرایشگران مردانه شیراز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: صنف آرایشگران مردانه نامه‌ای به اتاق اصناف فارس فرستاده تا تمام آرایشگاه‌ها را مجبور به تعطیلی مراکز خود کنند.

آرایشگاه‌های مردانه الکل طبی، دستکش و مواد ضد عفونی کننده د ر اختیار ندارند و فقط وایتکس دارند که به خاطر استفاده از آن ریه‌هایشان دچار مشکل شده است امید بردبار گفت: آرایشگاه‌های مردانه الکل طبی، دستکش و مواد ضد عفونی کننده در اختیار ندارند و فقط وایتکس دارند که به خاطر استفاده از آن ریه‌هایشان دچار مشکل شده است.

رئیس صنف آرایشگران مردانه شیراز گفت: آرایشگاه‌ها چگونه به فعالیت خود ادامه دهند در حالی که اقلام بهداشتی وجود ندارد؟

بردبار گفت: محیط آرایشگاه یک محیط پرخطر است و مردم باید از مراجعه به آرایشگاه‌ها پرهیز کنند چرا که باید در این محیط مواظب سلامتی مردم باشیم.

وی گفت: آرایشگران در خطر آلوده شدن به این ویروس هستند و اگر حتی یک نفر وارد آرایشگاه شود که به ویروس آلوده باشد افراد زیادی را درگیر این ویروس می‌کند.

در این رهگذر رئیس صنف آرایشگران زنانه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با ارگان‌های مختلف جلسه داشته‌ایم که در این جلسات با تعطیلی کامل آرایشگاه‌های شهر موافقت نشد.

سیمین محمدپور گفت: در این جلسات مقرر شد که هر آرایشگاه به طور اختیاری تصمیم به تعطیلی آرایشگاه خود بگیرد و با رعایت موازین بهداشتی و و عدم تجمع به فعالیت خود ادامه دهد.

وی گفت: صنف آرایشگاه‌های زنانه درخواست کرده‌اند که مواد ضد عفونی کننده در اختیار آرایشگاه‌ها قرار دهند و اداره بهداشت برعملکرد این مراکز نظارت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این اوضاع که همه چیز باید در پیشبرد بهتر کنترل ویروس کرونا در استان پیش رود و در حالی که پیش بینی‌ها مبنی بر ادامه شیوع ویروس است به نظر می‌رسد ارگان‌های مربوطه برای تعطیلی این دسته از صنوف نیز باید تصمیم جدی بگیرند.

کد خبر 4875676

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =