انتخابات فدراسیون دوومیدانی با نظر وزیر ورزش اینطور برگزار شد!

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها ورزشی گفت: انتخابات فدراسیون دوومیدانی با نظر وزیر ورزش تحت شرایط خاص برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد شروین اسبقیان در مورد برگزاری انتخابات فدراسیون دوومیدانی گفت: با شناختی که از آقای علی نژاد دارم مطمئنم که ایشان اجازه کار غیرقانونی به کسی را نمی‌دهد. ما مستندات برگزاری انتخابات را توسط معاونت ورزش قهرمانی بررسی کردیم و بعد به ایشان اجازه برگزاری انتخابات را داده است.

وی در مورد تخلفاتی که برخلاف آیین نامه صورت گرفته است گفت: این آیین نامه‌ای که مطرح شده توسط مقام عالی وزارت ابلاغ می‌شود و قانون نیست. شرایط خاص کشور هم مشخص است. وقتی مقام معظم رهبری در مورد بودجه تصمیماتی می‌گیرد و در کشور دور کاری را سفارش می‌کنند، در آیین نامه‌ای که مقام عالی وزارت ابلاغ کرده می‌تواند دستور بدهد که اگر مشکل و مواردی باشد این حالت دورکاری اتفاق بیفتد.

وی در پاسخ به این پرسش که با این شرایط چرا مجمع برگزار شد گفت: تاریخ انتخابات از قبل مشخص شده بود و با توجه به شرایطی که دوومیدانی داشت ثبات مدیریت در این فدراسیون بسیار حائز اهمیت بود. قبلاً هم انتخابات‌ها این شرایط را داشته که اگر رئیس هیاتی نتواند بیاید می‌تواند مهر و امضا کند و بفرستد.

اسبقیان در مورد جابجایی برخی اعضا از جمله نماینده داوران در مجمع گفت: آقای شهبازی از مدیران استان اردبیل است. ایشان شب قبل از انتخابات اعلام می‌کند که می‌آید و در انتخابات شرکت می‌کند اما می‌آید در زنجان و می‌گوید که جاده بسته شده و اجازه نمی‌دهند ما بیایم. به همین خاطر آقای فیروزی جانشین وی شد.

اسبقیان در مورد اینکه برخی برنامه ریزی ها برای نیامدن روسای هیات‌ها صورت گرفته بود گفت: شاید درخواست‌هایی برای تعویق مجمع امده باشد اما من شخصاً ندیدم. روسای هیات‌ها می‌توانستند هم خودشان بیایند و یا اینکه نماینده بفرستند.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها ورزشی ادامه داد: آیین نامه را وزیر ورزش ابلاغ کرده و در شرایط خاص وزیر ورزش می‌تواند در این شرایط تصمیم خاص را بگیرد. علی نژاد با هماهنگی وزیر ورزش تصمیم گرفته که رای را ارسال کنند. شرایط الان بحرانی است و مقام وزارت می‌تواند این اجازه را بدهد که رای بدهند.

وی ادامه داد: دوستان از شرایط خاص کشور می‌گذرند. ما باید متوجه این شرایط باشیم.

شروین اسبقیان در پایان گفت: وزارت ورزش به هیچ عنوان از کاندیدای خاصی حمایت نکرده است. آقای علی نژاد هم تاکید کرده بودند که در انتخابات بی نظر است و اگر یک نفر خلاف این را سراغ دارد به ما اعلام کند.

کد خبر 4876968

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha