معتمدان و پیشکسوتان بازار به کسبه ضعیف کمک کنند

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به شرایط ایجاد شده در بازار به دلیل شیوع کرونا گفت: بزرگان بازار که به نسبت از شرایط مالی بهتری برخوردارند، دست افراد ضعیف را بگیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی در دیدار با رئیس سازمان بسیج اصناف سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: آنچه در خصوص مسائل و ابزار بهداشتی به مانند نظارت بیشتر بر مشاغلی چون نانوایی‌ها و یا مسئله تولید ماسک و توزیع دستکش، اگرچه مهم است اما امیدواریم با قرارگاهی که به امر مقام معظم رهبری حاصل می‌شود و نتیجتاً نیروهای مسلح و زیرمجموعه آنها به عنوان بسیج مستضعفین شکل می‌گیرد، همکاری لازم را داشته باشید.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه نیروهای مسلح منظم ترین نیروها در جهت اجرای امور هستند لذا امید است تا این قضیه فاصله‌ی چندانی نشود که در حد کفاف نظارت انجام شود.

وی تصریح کرد: خانه نشینی ممکن است برای یک عده‌ای صرفاً خانه نشینی باشد اما کسانی که درآمدشان بستگی به نوع کارشان دارد و یا سرمایه‌ی آنها کم است و تولیدات آنها معطل و کارگرهایشان بیکار می‌شوند و یا آن دسته از افرادی که اجاره نشین هستند، طبیعتاً تعطیلی با فاصله زمانی زیاد برایشان مشکلاتی را به بار می‌آورد که امیدواریم به نحو مطلوب آنهایی که بازار دستشان است و زیرمجموعه کسبه ضعیف را می‌شناسند، تدبیر بسیار شایسته ای به کار گیرند.

عبادی گفت: تدبیر مسئله فوق نیز به درون خود مجموعه کسبه بازار برمی گردد که آن دسته از افرادی که خداوند به آنها هم سرمایه مالی و هم سرمایه ایمان عطا کرده است، با توجه به شناختی که از اوضاع کنونی دارند در کنار یکدیگر بنشینند و مسائل را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهند و تصمیمی اتخاذ کنند به گونه‌ای که در پایان این جریانات عده‌ای به زمین نخورند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: در تمامی شرایط و صحنه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بازاریان نقش بی بدیلی داشته اند، لذا امیدواریم از این امتحان نیز سربلند بیرون آیند.

به گفته وی برای جلوگیری از زمین خوردن افراد از اکنون باید چاره اندیشی شود، قطعاً در این جهت می‌طلبد تا اوقاف، بنیاد مستضعفان یا بعضی از خیرین و ثروتمندان همکاری‌های لازم را داشته باشند.

عبادی بیان کرد: نسبت به آن دسته از مواردی که چک صادر شده، اما با توجه به اوضاع کنونی جای آن‌ها خالی است نیز می‌طلبد تا همکاری‌هایی از طرف بانک‌ها، کسبه و یک سری اقداماتی از ناحیه‌ی بنیاد مستضعفان و منابع دیگر دولتی انجام شود تا در پایان این قضیه ویروس کرونا، غیر از سلامت جسمانی، ملت از نظر سلامت اقتصادی نیز آسیب نبینند.

وی تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا، درآمد بسیاری از بازاریان را تحت الشعاع قرار داده است، لذا می‌طلبد بزرگان بازار که به نسبت از شرایط مالی بهتری برخوردارند، دست ضعیف را بگیرند.

عبادی افزود: نسبت به کسبه ضعیف، بازاریان بنشینند و طرح و برنامه‌ای را فراهم کنند تا در پایان فردی به زمین نخورد، وقتی ما خوشحالی را شاهد خواهیم بود که همه ملت هم از نظر جسمانی این مشکل را پشت سر بگذارند و هم شاهد به زمین خوردن عده‌ای از افراد ضعیف نباشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: پیشکسوتان بازار با پیگیری برای مهلت دادن به مستأجران واحدهای صنفی بازار که در برابر مشکل اخیر آسیب بیشتری را متحمل شده اند، زمینه مناسب‌تری برای ادامه فعالیت آنها فراهم سازند تا ان شاءالله این روزهای سخت را به پایان برسانیم.

کد خبر 4880360

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha