امر به معروف و نهی از منکر  مورد بی مهری قرار گرفته است

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی‌ با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از سوی برخی مورد بی مهری قرار گرفته است، گفت: نظارت بر قوانین برای رسیدن به کمال مورد توجه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر سه شنبه در مراسم تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیرجند بیان کرد: بسیاری از مسائل تا تبیین می‌شود، بدون حاشیه پذیرفته می‌شود اما برخی از مسائل توسط جامعه پذیرفته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه یک بنا برای انجام فعالیت‌هایش نیازمند ابزار خاصی است، افزود: وقتی فردی در یک زمین زراعی سرمایه گذاری می‌کند، در چهارچوب‌های مشخص و حساب شده عمل می‌کند و اقداماتش هم قابل فهم است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه اگر در بروز بیماری‌های مسری حدود رعایت نشود فاجعه به بار می‌آید، اظهار کرد: حتی شوروی کمونیسم رها شده نیست و ایدئولوژیک دارد بنابراین اگر نظامی بر اساس اهدافی آمده و بنا است به جایگاهی برسد باید دارای قانون باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: خداوند به عنوان خالق بشر، مقرر فرموده که اگر می‌خواهیم اهم مسائل برای جامعه بشری منزل به منزل به کمال برسد، باید دارای نظارت عامه باشد.

وی با بیان اینکه همه بر اساس یک ایده و عقیده جمع شده‌اند که باید از منافع و سو استفاده‌های شخصی، گروهی و حزبی مصون بمانند، افزود: اگر قوانین رعایت نشود حقوق دیگران از بین می‌رود.

مسئولان در برابر مسئولیت‌ها پاسخگو باشند

آیت الله عبادی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم به قانونی که موجب کمال، امانت و خدمت است عمل شود، باید همراه با نظارت باشد، گفت: هر مسئولی که کاری را می‌پذیرد باید پاسخگو باشد چراکه مسئولیت امتیاز دارد.

وی با بیان اینکه برای جامعه هیچ خدمتی بالاتر از حفظ دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر نیست، افزود: بسیاری از آمران به معروف و ناهیان از منکر توسط برخی افراد مورد بی مهری قرار می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: اگر سیستم تفکر، اخلاق، سیاست ایده و عقیده جامعه‌ای فاسد شود همه چیز از بین می‌رود و خسارت‌های زیادی به بار می‌آورد.

وی با بیان اینکه کشورهایی مانند شوروی دین ندارد اما می‌فهمد که مبادا بیگانه‌ای با نفوذ، تفکر آنها را خراب کند، گفت: این کشورها مراقب هستند که مبادا سیستم سو استفاده در مدیریت شأن به وجود آید و تحت عنوان منافع ملی مشکلاتی موجب شود.

امر به معروف و نهی از منکر بالاترین خدمت است

آیت الله عبادی با بیان اینکه نباید تمام منافع و فرهنگ جامعه و سیاست‌هایی که بنیان آنها بر رشد جامعه است فدای منافع یک شخص یا گروه شود، افزود: اگر جلو دزدی‌ها گرفته شود، فقیری که به دنبال جمع‌آوری زباله باشد، نخواهیم داشت.

وی افزود: هیچ خدمتی بالاتر از امر به معروف و نهی از منکر نیست اما عده‌ای این امر را نمی‌فهمند و به سادگی تحت نفوذ فرهنگ بیگانه می‌روند و تحمل یک جمله نصیحت ندارند اما خود را متمدن هم می‌دانند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه مدعی‌های تمدن که تحت نفوذ فرهنگ غربی هستند، به حدی وحشی بوده که مسائل ابتدایی هم ندارند اما قیافه می‌گیرند، گفت: اگر فرزندی هرزه گری کند، پدر و مادر ناراحت می‌شود بنابراین آمران به معروف و ناهیان از منکر دوست واقعی جامعه هستند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی به جامعه فرهنگی شهرت دارند اما فضای مجازی و هم نشینی‌های ناباب افراد را منحرف می‌کند، اظهار کرد: اساس امر به معروف حب و دوستی بوده که می‌طلبد در قدم اول به افراد تفهیم شود.

کد خبر 4880880

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =