ارائه برنامه‌های قرآنی و مشاوره‌ای در تمام اندرزگاه های همدان

همدان - مدیرکل زندان‌های همدان گفت: برنامه‌های قرآنی و مشاوره‌ای باید در تمام اندرزگاه های استان همدان صورت پذیرد و اختصاص به یک یا ۲ اندرزگاه نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، پژمان پروین عصر چهارشنبه در آخرین شورای اداری زندان همدان با اشاره به همدلی ایجاد شده در بین همکاران آنان را مورد خطاب قرار داد و گفت: امروز زندان کار جهادی می‌خواهد کمااینکه جهاد برای آماده کردن زیر ساخت‌ها و اجرای برنامه‌های اصلاح و تربیت از اهداف سازمان است.

مدیرکل زندان‌های همدان به رهنمودهای معمار کبیر انقلاب در مورد شیوه رفتار با زندانیان اشاره کرد و گفت: طبق فرموده امام خمینی (ره) باید با زندانیان رفتار انسانی و اسلامی داشته باشیم.

پروین خاطر نشان کرد: زندانیان از رفتار ما الگو پذیری می‌کنند بنابراین باید الگوی مناسبی برای زندانیان باشیم و به عنوان یک مربی اصلاح و تربیت رفتارمان بر اساس موازین باشد تا تأثیر گذاری مؤثر داشته باشیم.

وی با تأکید بر بکارگیری شیوه‌های مدیریتی کارساز عنوان کرد: اعتقاد به کار سیستمی، خرد جمعی و استفاده از تجارب و تعهد و دانایی می‌تواند بسیاری از مشکلات و موانع کار را برطرف کند.

مدیرکل زندان‌های همدان با برشمردن سختی‌های کار زندانبانی خاطر نشان کرد: کارکنان زندان وظیفه خطیر اصلاح و تربیت زندانیان را بر عهده دارند و برای انجام این وظیفه مهم نیازمند خرد جمعی و همت عالی هستیم که می‌تواند ما را در دست یابی به اهداف یاری رساند.

پروین افزود: اولویت کاری ما حفظ امنیت و حفاظت فیزیکی زندان‌ها و تأمین سلامت جسم و روان زندانیان و همکاران مدنظر است.

مدیر کل زندان‌های همدان در سخنان خود مواردی را به صورت تأکیدی به اعضای شورای اداری بیان و اظهار داشت: رؤسای زندان‌ها و مسئولین ستادی به تأمین سلامت جسم و روان افراد توجه ویژه داشته و دستورالعمل‌های مرتبط با این موضوع را نکته به نکته اجرا کنند.

پژمان پروین در ادامه بر پر کردن اوقات فراغت مددجویان و پایش سلامت و غربالگری آنان، رسیدگی به مشکلات خانواده‌های زندانیان و همت جمعی در تمام حوزه‌ها و بخش‌های مختلف زندان‌ها تاکید کرد.

وی خطاب به رؤسای زندان‌ها بیان داشت: کارکنان مددکاری و اجرای احکام باید زندانیان بلا تکلیف، دارای پرونده خاص و جرایم غیر عمد را شناسایی و نسبت به تعیین تکلیف آنان اقدام کنند.

پروین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه تجهیز سیستم‌های مدار بسته خاطر نشان کرد: از دوربین‌های مدار بسته حداکثر استفاده برای نظارت و کنترل صورت پذیرد.

مدیرکل زندان‌های همدان وظایف واحد بهداشت و درمان و فرهنگی و تربیتی در مجموعه را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: برنامه‌های کاربردی این حوزه‌ها در آرامش زندان و زندانیان ضروری است بنابراین برنامه‌های قرآنی و مشاوره‌ای برای تمامی اندرزگاه‌ها صورت پذیرد و اختصاص به یک یا دو اندرزگاه نداشته نباشد.

کد خبر 4882154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =