مردم با ماندن در خانه زنجیره انتقال کرونا را قطع کنند

همدان- معاون استاندار همدان با بیان اینکه مردم باید با ماندن در خانه زنجیره انتقال کرونا را قطع کنند، گفت: هتل‌های همدان خالی از مسافر است.

محمود رضا عراقی در گفتگو با خبرنگار مهر با تبریک عید نوروز و بعثت پیامبر گرامی اسلام (ص) اظهار کرد: از مردم به خاطر ماندن در خانه تشکر می‌کنیم که کمک می‌کنند تا این ویروس را هرچه زودتر از بین ببریم.

وی بابیان اینکه باید مدیریت‌های بحران و اتفاقات از پروتکل‌های ملی استفاده و به‌صورت شفاف با مردم صحبت کنیم و به نحوی صحبت نکنیم که باعث تشویش اذهان شود، گفت: متأسفانه بعضی از دولت‌مردان علی‌رغم اینکه در حوزه خود بسیار کارآمد هستند آموزش‌های پدافند زیستی و مدیریت بحران را ندیده‌اند و ناخواسته باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوند که نمونه بارز آن صحبت‌های وزیر ارتباطات در خصوص حضور مسافران در همدان است.

عراقی بابیان اینکه پیرامون موضوع کرونا در ستاد ملی مبارزه با کرونا جلسه با ریاست رئیس‌جمهور و در استان‌ها با ریاست استاندار تشکیل می‌شود و در استان‌ها سخنگوی این ستادها رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند، گفت: در شرایط بحران هرکس بخواهد از طرف خودش صحبت کند، آمار دهد و توئیت بزند اخلاق و کار حرفه‌ای نیست و باید همه ابعاد بررسی و روشن و سپس آمار اعلام شود.

وی بابیان اینکه طی سال گذشته از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فرودین و در مدت ۲۰ روز ۲۰۰ هزار نفر گردشگر به استان همدان سفر کردند حال چطور امکان دارد در یک‌شب که وزیر ارتباطات آمار داده ۱۰۰ هزار نفر از یک‌میلیون‌نفری که از تهران خارج شده‌اند به استان همدان سفرکرده باشند، عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به تعطیلی تمامی مهمان‌سراهای ادارات، مسافرخانه‌ها و تمام اماکن مربوط به شهرداری‌ها، آموزش‌وپرورش چنین ظرفیتی نداریم که در یک‌شب ۱۰۰ هزار نفر را اسکان دهیم.

عراقی ادامه داد: شاید بسیاری از این افراد که از همدان عبور کردند به شهرها و استان‌های مختلف رفته‌اند چراکه همدان یک شاهراه است و این مهم در روزهای آینده مشخص می‌شود.

وی افزود: از مسافرانی که به همدان آمده‌اند تقاضا داریم مدت حضور خود در کنار اقوام را کاهش دهند و به منازل خود برگردند و یا اینکه از حضور در تجمع‌ها بپرهیزند.

عراقی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد کاهش مسافر در کشور رخ داده و همدان هم از این آمار جدا نیست، عنوان کرد: در حال حاضر هتل‌های همدان خالی از مسافر است.

وی ضمن تقدیر از عملکرد همه گروه‌های مردمی، بسیج، گروه‌های جهادی، نیروهای نظامی و انتظامی، قوه قضائیه، دولت و غیره که همه‌جانبه وارد مبارزه با این امر شده‌اند، گفت: دولت و در رأس آن رئیس‌جمهور تمام‌قد کنار مردم هستند لذا خواهشمندیم که بااخلاق حرفه‌ای حرکت کرده و از اظهارنظرهای غیرتخصصی اجتناب کنیم.

کد خبر 4884175

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =