رييس سازمان بهزيستي از شناسايي 1800 كودك بي سرپرست در شهرستان زلزله بم خبر داد و گفت : تمامي اين كودكان به مراكز بهزيستي شهر كرمان انتقال داده شد ه اند .

دكتر راه چمني در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر با بيان اينكه شناسايي اين كودكان و زنان بي سرپرست از سوي مددكاران و ستادهاي مستقر در سراسر شهرستان بم صورت گرفته افزود : تمامي زنان بي سرپرستي كه در سطح شهر شناسايي و جمع آوري شده اند به مناطق و مراكز مربوطه در سطح شهر منتقل شده اند تا در آينده نزديك به مراكز بهزيستي فرستاده شوند .

وي همچنين در خصوص ساماندهي كودكان بي سرپرست گفت : برخي از اين كودكان به علت داشتن اقوام و بستگان نزديك در نزد آنها هستند كه امكان جدا كردن اين كودكان از اقوامشان بدليل لطمات روحي ، رواني كه به آنها وارد شده ممكن نيست .

راه چمني ادامه داد : سازمان بهزيستي با صدور شناسنامه و مدارك شناسايي براي اين دسته از كودكان و در صورت احراز شايستگي اقوام،  كودكان را در اختيار آنها قرار داده و به مراكز بهزيستي نمي فرستند .

وي همچنين گفت : كودكاني كه به علت وقوع زلزله تمامي سرپرست و اعضاي خانواده شان را از دست داده اند به طور حتم جهت نگهداري به مراكز شبانه روزي بهزيستي سپرده خواهند شد .

وي با بيان اينكه برخي از كودكان بي سرپرست طي روز هاي اخير توسط همسايگان و اطرافيان نگهداري مي شدند اظهار داشت : اين كودكان نيز در صورت داشتن وابستگي شديد عاطفي به خانواه هاي مذكور سپرده خواهند شد و در غير اين صورت بهزيستي متولي سرپرستي آنها مي شود .

رييس سازمان بهزيستي افزود : با توجه به اينكه ممكن است والدين برخي از كودكان بي سرپرست ، به علت مصدوميت يا جراحات وارده به يكي از بيمارستانهاي كشور منتقل شده باشند لذا در صورت مراجعه افراد به مراكز بهزيستي فرزندانشان به آنها ارجاع داده مي شود .

راه چمني اضافه كرد : مددكاران سازمان بهزيستي طي روزهاي اخير جهت شناسايي كودكاني كه توسط اقوام يا اطرافيان خود بعد از زلزله اخير در اثر فوت والدين به روستاها و شهرهاي اطراف برده شده اند اقدام خواهند كرد تا فعاليتهاي لازم در خصوص اين دسته از كودكان نيز انجام گيرد .

رييس سازمان بهزيستي با اشاره به اينكه اداره بهزيستي شهرستان بم با خاك يكسان شده  و 80 درصد پرسنل آن نيز از بين رفته اند تصريح كرد : بر اثر تخريب 2 مركز شبانه روزي كودكان بي سرپرست 40 نفر از 50 كودك موجود در اين مركز جان خود را از دست داه اند .

 

کد خبر 48866

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =