۴۰۷ خودرو با پلاک غیر بومی از ورودی‌های رفسنجان برگردانده شد

رفسنجان - فرماندار رفسنجان گفت: تاکنون ۴۰۷ خودرو با پلاک غیر بومی از ورودی‌های رفسنجان برگشت داده و از ورود آنها به شهرستان جلوگیری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فصیحی هرندی عصر پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: مردم از سفر رفتن خودداری کنند، کسانی که از سفر بر می‌گردند تحت ضوابط جدی و قرنطینه خانگی قرار می‌گیرند، از شهروندان می‌خواهیم در روز ۱۳ فروردین ماه نیز در منازل بمانند و به هیچ وجه تصور نکنند که در این روز باید از منزل خارج شوند.

وی بیان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، سفرهای جدید در کشور ممنوع است و افرادی که به مسافرت رفته‌اند باید برگردند و به هیچ شهر دیگری نمی‌توانند مسافرت کنند و تنها مقصد آنها باید شهر محل سکونت خودشان باشد و افرادی که به مسافرت رفته‌اند، ورود آنها به رفسنجان با یک سری ضوابط و اعمال محدودیت صورت خواهد گرفت و امکان دارد بعضی از این افراد تا دو هفته قرنطینه شوند.

وی افزود: از همه مردم شهرستان رفسنجان بسیار متشکرم که در این عرصه ما را یاری می‌کنند، در اجرای مصوبات ستاد واکنش سریع مقابله با ویروس کرونا در شهرستان بسیار جدی هستیم.

فرماندار رفسنجان در ادامه گفت: بیش از ۱۰ هزار صنف در این شهرستان فعالیت دارند و اصناف تعطیل هستند و فروشگاه‌های مواد غذایی هم مایحتاج ضروری مردم را با رعایت نکات بهداشتی به عرضه بگذارند و شهروندان نیز در هنگام خرید این نکات را رعایت کنند تا امنیت خاطر بیشتری داشته باشند.

فصیحی هرندی ادامه داد: طی یک ماه اخیر بیش از ۱۰۰ واحد صنفی در رفسنجان در راستای رعایت نکردن موارد بهداشتی و مسائل مبارزه با کرونا پلمپ شده‌اند.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: طرح ملی بیماریابی خانه به خانه توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در حال اجراست و تاکنون بیش از ۹۰ هزار خانوار به صورت تلفنی پایش سلامت شدند که از کادر درمان و بهداشت قدردانی می‌کنیم.

فصیحی هرندی ابراز داشت: اداراتی که خدمات آنها ضروری و مورد نیاز مردم است با کاهش دو سوم پرسنل خود، خدمات ارائه کنند؛ بقیه ادارات به صورت اینترنتی و تلفنی خدمات دهند تا مراجعه مردم کاهش پیدا کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رفسنجان تصریح کرد: صاحبان پمپ بنزین‌های شهرستان از امروز متعهد شده‌اند تا اطلاع ثانوی همه فرایند سوخت گیری توسط کارکنان جایگاه‌های سوخت انجام شود و محیط پمپ بنزین‌ها به طور مستمر نظافت و ضدعفونی شود و شهروندان هر گونه تخلفی در پمپ بنزین‌ها مشاهده کردند به فرمانداری اطلاع دهند تا برخورد جدی صورت گیرد.

فرماندار رفسنجان تأکید کرد: مغازه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی باید اقلام بهداشتی، ماسک، دستمال، دستکش و … توزیع کنند، در غیر این صورت با آنها برخورد می‌شود؛ مغازه دارانی که فک پلمپ کرده‌اند و یا به طور پنهانی مشتری می‌پذیرند با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و در سابقه مغازه داران این تخلفات ثبت می‌شود و تا به حال با بعضی از فروشندگان متخلف برخورد شده است.

فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: تا امروز به همت استقرار ایستگاه‌های پایش در ورودی‌های رفسنجان از ورود ۴۰۷ خودروی غیر بومی به رفسنجان جلوگیری شده است، ایستگاه پایش استان از سمت انار و ورودی بافق- نوق و دیگر ورودی‌ها پایش می‌شود و از خودروهای غیر بومی به شهرستان جلوگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: تشییع و تدفین افراد متوفی باید تابع شرایط و ضوابط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان انجام گیرد و به وابستگان متوفی این مقررات اعلام می‌شود و آنها بایستی رعایت کنند. همچنین در خصوص اتباع شهرستان تمام سعی را بکار بردیم تا این مجامع آگاهی لازم را داشته باشند و پایش سلامت شوند.

کد خبر 4886840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =