خیرین سلامت ۳.۳ میلیارد تومان برای تهیه ملزومات پزشکی کمک کردند

سنندج - معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مجمع خیرین سلامت استان ۳.۳ میلیارد تومان برای خرید ملزومات پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی کردستان اهدا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر, فرزام بیدارپور پیش از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار داشت: قدرت همه‌گیری ویروس کرونا نشان داد که در همه کشورهای دنیا چه توسعه یافته و چه کم‌ توسعه در همه سطوح مختلف یک ویروس تا چه اندازه می‌ تواند در نحوه زندگی مردم و سلامت آنها اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه انسان در هر گوشه این کره خاکی باید تفکر سلامت را داشته باشد, افزود: تک‌تک ما در کنترل بیماری کرونا نقش داریم و با رعایت اصول بهداشتی نه فقط به خود بلکه به سلامت دنیا کمک می‌کنیم.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در کنترل و پیشگیری از کرونا ویروس همه در هر شغل، مقام و طبقه‌ای نقش جهانی دارد، ادامه داد: بی‌توجهی و غفلت یک نفر در یک منطقه می‌تواند در سراسر کره خاکی موثر و حادثه‌آفرین باشد.

بیدارپور با اشاره به اینکه مردم در مهار و کنترل این بیماری بازیگران اصلی هستند خطاب به شهروندان یادآور شد: با رعایت اصول بهداشتی و توجه به توصیه‌های ایمنی از جمله ماندن در خانه به سلامتی خود و همه مردم دنیا کمک کنید.

وی ضمن قدردانی از سمن‌های استان، به نقش چشمگیر سازمان‌های مردم‌نهاد در خصوص ارائه آموزش‌های لازم به مناطق مختلف اشاره کرد و بیان کرد: در این ایام با توجه به شیوع این ویروس، روزانه ۲۴۰ اکیپ متشکل از انجمن‌های مردمی و سازمان‌های مدنی مرتبط با گروه‌های سلامت با امکانات محدود در سنندج با همکاری ارگان‌های دولتی و مرکز بهداشت مردم را آموزش می‌دهند.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان توزیع بسته‌های بهداشتی در نقاط مختلف و بیشتر آلوده به منظور مقابله با ویروس کرونا و مراقبت از قشر آسیب‌پذیر جامعه توسط سمن‌ها را از دیگر اقدامات ارزنده سازمان‌های مردم‌ نهاد عنوان کرد و گفت: ارائه آموزش اصول بهداشتی و اطلاعات جامعی از طریق بلندگوی مساجد در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، نحوه‌ شستن دست‌ها، ضدعفونی کردن سطوح در این روزهای سخت از دیگر اهداف این سمن‌ها بوده است.

بیدارپور اظهار داشت: در این شرایط بحرانی با توجه به نیاز شدید بیمارستان‌ها و کادر درمان به اقلام بهداشتی و پزشکی، مجمع خیرین سلامت استان بالغ بر سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای خرید ملزومات پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی کردستان کمک کرده‌اند.

وی افزود: خیرین کردستانی باتوجه به امکانات محدود جهت بهبود بیماران بستری اقدامات ارزنده‌ای انجام دادند که این کار آنها شایسته قدردانی است.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: برای سلامت کل جامعه جهانی از شهروندان تقاضا دارم در خانه بمانید تا از گسترش این بیماری جلوگیری و زنجیره آن قطع شود.

کد خبر 4887078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =