وضعیت کرونا در کردستان در مرز هشدار/مردم در خانه بمانند

سنندج - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: متاسفانه علیرغم اقدامات صورت گرفته ولی همچنان روند رو به رشد بیماری کرونا در استان ادامه داشته و کردستان در مرز هشدار قرار دارد.

ابراهیم قادری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان کردستان، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان و سایر مراجع و سازمان‌های مسئول از روز نخست ورود این بیماری به استان از تمامی ظرفیت‌های خود در راستای مقابله با آن استفاده کرده اند.

وی ضمن اشاره به بسیج تمامی ظرفیت های بهداشتی و درمانی در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا و همچنین درمان بیماران مبتلا به این ویروس، افزود: دانشگاه علوم پزشکی کردستان تلاش می‌کند در کنار مداوای بیماران مبتلا زمینه را در راستای قطع زنجیره کرنا فراهم کند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: یکی از مهمترین مولفه ها در راستای قطع زنجیره گسترش ویروس کرونا در استان کردستان عدم ارتباط مردم با یکدیگر است.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم تا تمامی زمینه هایی که باعث تجمع و ارتباط بیشتر مردم در جامعه می شوند را از بین برده و در این راستا نیاز است که مردم نیز همکاری و مشارکت بهتری داشته باشند.

قادری گفت: در حال حاضر وضعیت شهرستان سقز از سایر مناطق استان کردستان بدتر است چراکه هم بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری و همچنین بیشترین میزان مبتلایان مربوط به این شهرستان است.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در شهرستان سقز در راستای قطع زنجیره گسترش کرونا، گفت: خوشبختانه شهرستان سقز خیلی قبل تر از سایر مناطق استان نسبت به اقدامات مختلفی در راستای قرنطینه بیشتر مردم در این شهر اقدام کرده و تاکنون وضعیت این شهرستان در راستای اجرای طرح‌های مختلف مقابله با کرونا بهتر بوده است.

وی ضمن اشاره به اینکه ما نگران دیگر شهرهای استان کردستان نیز هستیم، یادآور شد: انتظار می‌رود که مردم از هرگونه تجمع در معابر عمومی حتی بیرون آمدن از خانه به شدت پرهیز کنند چرا که روند رو به رشد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان نشان می‌دهد که ما همچنان در وضعیت هشدار قرار داریم.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در صورتی که مردم همکاری و مشارکت بهتری نداشته باشند ما نمی توانیم حتی اولیه ای ترین خدمات ممکن به بیماران را ارائه کنیم چرا که ظرفیت و توان دانشگاه علوم پزشکی کردستان مشخص بوده و در صورت روند رو به رشد شمار مبتلایان امکان خدمت رسانی مناسب به آنها وجود نخواهد داشت.

وی ضمن اشاره به اجرای طرح های مختلف در راستای افزایش حضور مردم در خانه و ماندن در منزل، گفت:  تمامی این گونه طرح‌ها در زمانی موثر خواهد بود که مردم نیز در آن مشارکت کنند و انتظار داریم که مردم با فرهنگ کردستان همچون دیگر صحنه‌ها با این طرح نیز همکاری و مشارکت بسیار خوبی داشته باشند.

کد خبر 4887085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =