اعمال محدودیت تردد در روستاهای خرمشهر

خرمشهر- بخشدار مرکزی خرمشهر گفت: با همکاری دهیاران و شورای اسلامی روستاها طرح «ممنوعیت تردد» در روستاهای خرمشهر به صورت «تعامل اجتماعی» اجرایی می شود.

عباس پورمند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با استفاده از توان دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها، در بخش مرکزی از طریق روابط اجتماعی، طرح «ممنوعیت تردد» برای کاهش رفت‌وآمدها از روستا به شهر اجرایی می‌شود.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح مردم با وجود امکان تردد به شهر، با تأمین نیازهای خود از روستا میزان تردد خود را به شهرها تا حد امکان کاهش می‌دهند.

بخشدار مرکزی خرمشهر از فراهم شدن نیازمندی‌های روستاهای خارج از گیت‌های ورودی خبر داد و گفت: با دهیاران روستاهایی همچون روستاهای غرب کارون که خارج از محدوده شهری هستند، برای تأمین نیازمندی‌ها در زمان اعمال ممنوعیت تردد به شهرستان و بروز احتمالی مشکل تردد هماهنگ شده است.

وی افزود: فروشگاه بزرگی در روستای کفیشه خرمشهر نیز در نظر گرفته شده است که روستاهای غرب کارون می‌توانند نیازمندی‌های خود را اعم از کالا و ارزاق و… از آن فروشگاه تهیه کنند.

پورمند در ادامه به غربالگری روستای بخش مرکزی خرمشهر اشاره کرد و از وضعیت سفید بیش از ۹۵ درصد این روستاها خبر داد.

وی اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد جمعیت روستایی خرمشهر در بخش مرکزی در سامانه سیب خود اظهاری کردند و در حدود ۹۵ درصد روستاهای خرمشهر موردی از ابتلاء به کرونا ویروس مشاهده نشده است.

بخشدار مرکزی خرمشهر با بیان اینکه موردی از وجود گردشگری و خودروهای شهرستانی در روستاها گزارش نشده است، افزود: ساحلی‌های حومه حفار غربی و محل اتراق گردشگری خاموش و گیت‌های بازرسی برای ممانعت از ورود گردشگر تعبیه شده است.

کد خبر 4887363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =