پوشش بیش از ۲ میلیون دانش‌آموز در تشکیلات پیشتازان در افق ۱۴۰۴

قائم مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی از پوشش بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در قالب فعالیت‌های تشکیلات پیشتازان در افق ۱۴۰۴ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل بحری‌زاده با اشاره به برنامه‌های سال ۹۹ سازمان دانش‌آموزی کشور، اظهار کرد: در سال پیش‌رو ایجاد برخی شایستگی‌های رفتاری مطلوب و پایدار در اعضا به‌عنوان هدف قرار گرفته و فعالیت‌ها، عموماً در قالب تیمی و گروهی طراحی و با اولویت برخورداری از مهارت‌های ارتباطی، اجتماعی، هویت اسلامی ایرانی و انقلابی تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه این برنامه در چهار حوزه راهبردی شامل سه حوزه تربیتی و یک حوزه درآمدزایی و خوداتکایی تدوین شده است، افزود: همه این برنامه‌ها معطوف به اهداف و ماموریت‌های اصلی سازمان و زمینه سازی برای نقش آفرینی اجتماعی آنان، با نگاهی تمام ساحتی و با رویکرد تربیت اجتماعی طراحی شده است.

بحری‌زاده تصریح کرد: در سال ۹۹ در مجموع در عرصه تربیت تشکیلاتی دانش‌آموزان و نیز خوداتکایی سازمان ۱۲ راهبرد اجرایی طراحی کرده‌ایم و در این میان ۳ راهبرد را در اولویت توجه قرار داده‌ایم.

قائم مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی در ادامه اضافه کرد: "توسعه و تقویت مهارت‌های ارتباطی و نقش آفرینی سیاسی و اجتماعی اخلاق‌محور دانش‌آموزان از طریق ایجاد شبکه ارتباطی دانش‌آموزی با محوریت مجلس دانش‌آموزی"، "توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان" و "توسعه و تقویت شبکه خبرگزاری دانش‌آموزی پانا" با شعار هر مدرسه یک خبرنگار و چشم انداز هر کلاس یک خبرنگار دانش‌آموزی از اولویت‌های سازمان در سال آینده است.

وی با بیان اینکه در توسعه مهارت‌های ارتباطی و نقش آفرینی اجتماعی دانش‌آموزان انتظار داریم که نقش پذیری اجتماعی دانش‌آموزان ارتقا یابد، گفت: در تلاش هستیم تا از طریق برقراری ارتباط و تعامل موثر و ساختارمند بین شوراهای دانش آموزی منتخب ۱۲ میلیون دانش‌آموز مدارس ابتدایی و متوسطه و۱۵۰ نماینده مجلس دانش‌آموزی کشور با همدیگر و با دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت و نیز تمرین دموکراسی دینی دانش‌آموزان با مشارکت فعال و موثر آنان در امور تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی با تمرکز بر مسایل و مشکلات نظام تعلیم و تربیت کشور، نقش پذیری اجتماعی دانش‌آموزان ارتقا یابد.

قائم مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی تاکید کرد: توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان، از طریق پوشش حداکثر بیش از ۲ میلیون و۵۰۰ هزار دانش‌آموز در افق ۱۴۰۴ در قالب فعالیت‌های تشکیلات پیشتازان هدف گذاری شده است.

بحری‌زاده گفت: بر این اساس تربیت دانش‌آموزانی مشارکت‌جو و فعال، مسئولیت‌پذیر، خود نظم‌پذیر و قانون‌مدار، خود رهبر، خلاق و نوآور، تاب‌آور و سازگار جزو اولویت‌های برنامه توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان است و ۲.۵ میلیون عضو تشکل پیشتاز (به عنوان مخاطب خاص) و ۵ میلیون نفر دانش‌آموز (مخاطب عام)، ۱۰۳ هزار مربی، ۱۰ هزار مدرسه تمام تشکیلاتی و افزایش ضریب نفوذ در ۸۳ هزار مدرسه، هدف گرفته شده است.

کد خبر 4892003

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =