کارگاه‌های صنایع دستی در مناطق کم برخوردار خراسان جنوبی ایجاد شود

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی بر راه اندازی کارگاه‌های صنایع دستی در مناطق کم برخوردار استان تاکید کرد و گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار صنایع دستی مزیت دار استان باید توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق معتمدیان شامگاه سه شنبه در ستاد برنامه ریزی و راهبردی جهش تولید در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهارکرد: از ظرفیت دانش آموختگان صنایع دستی و سازمان‌های مردم نهاد باید برای توسعه این حوزه استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه باید اولویت صنایع دستی مناطق مختلف استان شناسایی شود، ادامه داد: رشته‌های مزیت دار و توسعه صنایع دستی برای ایجاد اشتغال پایدار مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را به توسعه کارگاه‌های صنایع دستی در مناطق کم برخوردار استان مکلف کرد.

وی با بیان اینکه باید آموزش‌های تکمیلی و به روز و توانمند سازی هنرمندان صنایع دستی در دستور کار قرار گیرد، افزود: شناسایی صنعتگران ماهر، اجرای طرح‌های حمایتی و تأمین مواد اولیه، کمک به برند سازی و بسته بندی صنایع دستی و فراهم کردن بازار فروش مناسب در راستای تحقق شعار سال جاری با جدیدت دنبال شود.

معتمدیان بر تعریف خوشه‌هایی از رشته‌های مزیت دار هر شهرستان تاکید کرد و ادامه داد: توسعه بازارچه‌های صنایع دستی از برنامه‌های استان در سال جاری خواهد بود.

وی با بیان اینکه باید نمایشگاه‌های دوره‌ای صنایع دستی در شهرستان‌ها برگزار شود، گفت: زمینه حضور هنرمندان در نمایشگاه‌های خارج استان می‌تواند گام مهمی برای بازار فروش مناسب تولیدات صنایع دستی باشد.

وی با اذعان به اینکه نظارت بر روند کار صنعتگران عامل مهمی در کیفیت بخشی محصولات تولیدی است، بیان کرد: توسعه وضعیت موجود استان در زمینه اقامتگاه‌های بومگردی از طریق فراهم کردن منابع مالی، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و تأمین زیرساخت‌ها در دستور کار قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی مشاغل خانگی را هم فرصت مناسبی برای اشتغالزایی دانست و بیان داشت: مشاغل خانگی از آن جایی که در محیط منزل انجام می‌شوند، در اشتغالزایی زنان نقش مهمی دارند.

کد خبر 4895132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =