اکثریت مردم آمریکا عملکرد دولت درمقابله با کرونا را ضعیف می دانند

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکثریت مردم آمریکا عملکرد دولت فدرال در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را «ضعیف» ارزیابی می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، همزمان با افزایش شمار قربانیان کرونا در آمریکا به رقمی بالغ بر ۱۲ هزار نفر نتایج یک نظرسنجی جدید که به ابتکار سی ان ان انجام شده نشان می‌دهد که اکثریت مردم آمریکا (۵۵ درصد) می‌گویند که دولت فدرال در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده ضعیف عمل کرده است.

در این میان، ۸۰ درصد مردم آمریکا وضعیت وخیم‌تری را به لحاظ شیوع این بیماری پیش بینی می‌کنند، و اکثریت (۵۵ درصد) احساس می‌کنند که رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با شیوع این ویروس کارهای بیشتری می‌توانست انجام دهد، و ۳۷ درصد نیز می‌گویند که ظرف چندروز گذشته نسبت به شیوع این ویروس نگرانی بیشتری را تجربه می‌کنند.

همچنین از هر پنج نفر یک نفر (۲۲ درصد) می‌گوید که شخصاً فردی را می‌شناسند که به این ویروس مبتلا شده، رقمی که نسبت به نظرسنجی دو هفته گذشته دوبرابر شده است.

همچنین اکثریت ۵۲ درصدی عملکرد ترامپ در مقابله با شیوع کرونا را تأیید نمی‌کنند (در مقابل ۴۵ درصد افراد که این عملکرد را تأیید می‌کنند). این ارقام در اوایل ماه مارس ۴۱ درصد تأیید و ۴۸ درصد عدم تأیید بود.

با این حال، ۵۵ درصد می‌گویند که رئیس جمهور ترامپ می‌توانست اقدامات بیشتری را برای مقابله با شیوع این کرونا انجام دهد، در حالی که تنها ۴۳ درصد می‌گویند که رئیس جمهور در حال انجام هرگونه اقدام ممکن است.

کد خبر 4896159

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =