شناسایی ۱۸ مورد جدید مبتلا به کرونا در کرمان

کرمان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از شناسایی ۱۸ مورد جدید مبتلا به کرونا در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مهدی شفیعی در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان اظهار کرد: از ۱۶۳ مورد نمونه ارسال شده برای آزمایشگاه تست ۱۸ نفر (شامل هفت مورد بستری و هشت مورد اطرافیان بیمار مثبت شده، دو مورد بیمار سرپایی که یک مورد آن کودک بوده و ۲ مورد پرسنل) با متوسط سن ۵۶ سال در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه چهار نفر از این افراد مرد و ۱۴ نفر زن هستند، افزود: از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۴ نفر شامل یک نفر از شهرستان زرند و ۱۳ نفر از شهرستان کرمان جزو موارد جدید هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: مابقی موارد جدید از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان یک نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یک نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم یک نفر و حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان یک نفر هستند که در مجموع تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان تاکنون ۴۱۲ نفر است.

وی گفت: از ابتدا تاکنون ۳۹ مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته تست دو مورد از پرسنل کادر درمان مثبت شده است.

شفیعی در خصوص تفکیک نمونه‌های مثبت بر اساس دانشگاه‌ها و دانشکده علوم پزشکی استان از ابتدا تاکنون اظهار کرد: از دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۳۰۷ مورد، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ۴۶ مورد، دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۲۱ مورد، دانشگاه علوم پزشکی بم ۲۴ مورد و دانشکده علوم پزشکی سیرجان ۱۴ مورد مثبت کرونا داشته‌ایم.

سخنگوی ادنشگاه علوم پزشکی بیان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر مرد در حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان به دلیل ابتلاء به کرونا جان خود را از دست داده است. در مجموع از ابتدا تاکنون ۴۵ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

وی همچنین در خصوص تعداد ترخیص‌ها گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند که در مجموع تعداد ترخیص شده ۲۳۸ مورد است.

شفیعی در خصوص تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها به علت ابتلاء به کووید ۱۹ هم بیان کرد: از ابتدا تاکنون ۳۲۰ نفر و ۳۷ نفر هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند.

وی متذکر شد: اختلاف آماری بین ۳۲۰ مورد بستری و ۴۱۲ مورد مثبت مربوط به مواردی است که جزو کادر درمان یا اطرافیان بیماران به صورت سرپایی بوده که تست آنها مثبت شده و با رعایت شرایط در منزل در ایزوله خانگی قرار گرفته‌اند.

شفیعی تعداد افراد بستری در آی سی یودر حال حاضر را چهار نفر ذکر کرد و گفت: هم اکنون ۱۸ نفر در نقاهتگاه حضور دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز دو هزار و ۲۱۳ مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ مورد به دلیل بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان کرمان بستری شدند.

وی اظهار کرد: از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز هزار و ۶۲۹ مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ مورد مشکوک به کرونا در استان کرمان بوده‌اند.

کد خبر 4896448

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =