محدودیت تمدید امانت کتاب‌های کتابخانه ملی برداشته شد

به‌دلیل تداوم تعطیلی تالارهای کتابخانه ملی ایران، امکان تمدید آثارِ به امانت گرفته شده از طریق پست الکترونیکی مهیا و محدودیت موجود در این زمینه برداشته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا و تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران تا اطلاع ثانوی تعطیل است. در همین‌راستا و برای کاهش مراجعات حضوری، محدودیت تمدید امانت کتاب در کتابخانه ملی ایران برداشته شد.

پیش از این، اعضایی که کتاب‌های کتابخانه ملی را امانت گرفته بودند، می‌توانستند 2 بار نسبت به تمدید امانت کتاب از طریق پیام‌نگار (ایمیل) با آدرس public.1317@gmail.com اقدام کنند اما به‌دلیل جلوگیری از تشدید ویروس کرونا و در راستای تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، این‌محدودیت برداشته شد.

بر همین‌اساس اعضای کتابخانه ملی ایران که از تالار عمومی کتابخانه ملی ایران، کتاب به امانت گرفته‌اند، تا اطلاع ثانوی می‌توانند منابع در اختیار خود را در دفعات مختلف تمدید کنند.

همچنین آن‌دسته از اعضا که به‌هر دلیل، مایل به نگهداری کتاب و منابع امانتی خود نیستند، می‌توانند با مراجعه به درب غربی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این‌منابع را به حراست این‌سازمان تحویل بدهند تا در ادامه، طی فرآیندی کتاب از امانت خارج شود.

کد خبر 4905815

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =