بسیاری از دورکارهای آمریکایی دورکار باقی می‌مانند

با افزایش دورکاری در میان کارکنان نهادهای مختلف بخش دولتی و خصوصی در آمریکا چنین پیش بینی می‌شود که بسیاری از این افراد به همین رویه ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، نتایج یک بررسی که با همکاری شبکه سی ان بی سی و مؤسسه تحقیقاتی Change در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان در کل این کشور گفته‌اند به دنبال شیوع ویروس کرونا تمامی امور شغلی و حرفه‌ای خود را از منزل انجام می‌دهند، با این حساب ۵۸ درصد از شاغلان آمریکایی هنوز در سر کارهای خود در خارج از منزل حضور می‌یابند. این در حالی است که تا قبل از شیوع کرونا تنها ۹ درصد از مردم آمریکا دورکار بودند.

از میان پاسخ دهندگان حدود ۱۴ درصد گفته‌اند که بعد از شیوع کرونا میزان دورکاری آنها از منزل افزایش یافته و ۱۹ درصد هم گفته‌اند به همین علت برای اولین بار به دورکاری روی آورده‌اند. ۲۴ درصد پاسخ دهندگان گفته‌اند بعد از اتمام قرنطینه هم دوست دارند به طور کامل یا نسبی از منزل کار کنند و ۵۵ درصد گفته‌اند دوست دارند به سرکار خود بازگردند. البته ۲۰ درصد هم در این زمینه تصمیم نگرفته‌اند.

بر اساس همین بررسی هر چقدر درآمد افراد بیشتر می‌شود، درصد دورکاری آنها در آمریکا افزایش می‌یابد. به عنوان نمونه تنها ۲۴ درصد از افراد با درآمد کمتر از ۵۰ هزار دلار در سال در آمریکا دورکار هستند. اما این رقم در مورد افراد با درآمد بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار به ۳۶ درصد و در مورد افراد با درآمد ۱۰۰ هزار دلار به بالا به ۴۶ درصد افزایش می‌یابد.

۲۱ درصد افراد، بهره‌وری دورکاری را کاملاً بیشتر از حضور در محل کار دانسته‌اند، ۳۹ درصد گفته‌اند تا حدودی با این مساله موافقند و ۴۰ درصد هم بهره‌وری حضور در محل کار را بیشتر دانسته‌اند. همچنین صرفه‌جویی زمانی ناشی از دورکاری در اکثر موارد صرف وقت گذرانی با اعضای خانواده، استراحت، خوابیدن و بازی و سرگرمی در خانه شده است.

کد خبر 4909874

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha