تکلیف دروس عملی تا ۲ هفته آینده روشن می شود

مسئول کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم گفت:طی دو هفته آینده درباره راهکارهای اجرای دروس عملی توصیه و راهکارهای ممکن اعلام خواهد شد.

علی اکبر صفوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه اگر دانشگاه‌ها ناگزیر باشند به دلیل بحران موجود ترم مهر ماه را هم به صورت مجازی ادامه دهند، آیا زیرساخت‌های لازم در دانشگاه‌ها فراهم است یا خیر گفت: دانشگاه‌های ما از شرایط بسیار ضعیف نسبی زیر ساختی به دلیل حجم تقاضای بالایی که وجود داشت، توانستند در طول یک تا دو ماه خود را به شرایط ایده آل نزدیک کنند.

دانشگاه‌ها مشکلی برای زیرساخت‌های آموزشی مجازی نخواهند داشت

وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه‌های ما هر روز بهتر از روز گذشته هستند، اکثر دانشگاه‌ها زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده‌اند، لذا از این به بعد دانشگاه‌های ما مشکلی برای زیرساخت آموزش مجازی نخواهند داشت.

مسئول کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم یادآورشد: چرا که همیشه اردیبهشت و آبان ماه اوج ترم تحصیلی محسوب می‌شود و ماکزیمم فعالیت‌های دانشگاه‌ها در این دو ماه است، لذا چون اردیبهشت ماه را با زیرساخت‌های آموزش مجازی طی می‌کنیم پس ما اوج زیر ساخت مورد نیاز دانشگاه‌ها را فراهم کرده‌ایم و از این به بعد دیگر چیزی بیشتر از این نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: اگر ستاد ملی کرونا اعلام کند که شرایط برای بازگشایی دانشگاه‌ها در هفته‌های آتی مهیاست با قدرت فعالیت‌های حضوری شروع می‌شوند و اگر این ستاد اعلام کند شرایط برای ترم آینده هم فراهم نیست، امکان ادامه آموزش مجازی برای ترم آینده را نیز دانشگاه‌ها خواهند داشت. اما بسیار امیدواریم شرایط زودتر برای فعالیت حضوری دانشگاه‌ها فراهم شود تا ابزارهای الکترونیکی بعنوان انعطاف پذیری و ابزارهای کمکی و نیز برای آموزش ترکیبی (حضوری و الکترونیکی) استفاده شوند.

برای ترم آینده امکان ادامه روند آموزش مجازی را داریم

صفوی افزود: برای ترم آینده نیز امکان ادامه شرایط موجود را داریم فقط یک مسئله‌ای که وجود دارد درباره دروس عملی است، به طور متوسط اکثر درس‌های عملی اجرایی نشده است و ما به این امید هستیم که این دروس عملی را که دانشجویان نیاز دارند در تابستان به صورت فشرده و یا حداکثر ترم آینده به صورت جبرانی ارائه شود.

مسئول کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم خاطرنشان کرد: اگر شرایط ادامه یافت تنها دغدغه جدید من به عنوان هماهنگ کننده آموزش‌های مجازی این است که کمک کنیم برای دروس عملی راهکارهای جدید را زودتر اجرایی کنیم.

ارائه راهکارهای اجرای دروس عملی طی دو هفته آینده

وی تاکید کرد: بزودی طی دو هفته آینده درباره راهکارهای اجرای دروس عملی توصیه و راهکارهای ممکن را اعلام خواهیم کرد.

مسئول کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم خاطرنشان کرد: البته اگر روند آموزش مجازی ادامه یابد باید درباره بحث هزینه اینترنت رایگان نیز که بر دانشجو فشار می‌آورد راهکارهایی پیش بینی شود، دولت باید با همکاری وزارت ارتباطات بتواند نگاه بلند مدت تری در این خصوص داشته باشد.

پیش بینی اینترنت رایگان در اعتبارات دولتی

وی افزود: در حال حاضر قول یک تا دو ماه استفاده از این خدمات ارائه شده است، اگر قرار باشد این روند ادامه یابد هزینه‌های مالی آن سنگین می‌شود و از طرفی باید خدمات اینترنت رایگان در اعتبارات دولت دیده شود تا پایدار باشد وگرنه ممکن است اپراتورها همکاری زیادی نکنند.

کد خبر 4910825

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha