پیگیرِ بازگشت فوتبال هفت نفره به بازی‌های پارالمپیک هستیم

سرپرست انجمن فوتبال جانبازان و معلولان تاکید کرد که بازگشت فوتبال هفت نفره به فهرست رشته‌های پارالمپیکی یکی از اولویت‌های برنامه‌ای در این انجمن است.

بیژن ذوالفقارنسب که هفته گذشته از سوی رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان به عنوان سرپرست انجمن این فدراسیون منصوب شد در گفتگو با خبرنگار مهر انجام رایزنی برای بازگشت فوتبال هفت نفره به فهرست رشته‌های پارالمپیکی را از اولویت‌های خود در این انجمن عنوان کرد.

وی با اشاره به جایگاه بین‌المللی فوتبال هفت نفره ایران خاطرنشان کرد: ایران از قطب‌های اصلی این رشته در قاره آسیا به حساب می‌آید و جزو پنج تیم جهان هم است. همه اینها به این دلیل است که استعداد و ظرفیت‌های خوبی برای فوتبال هفت نفره در کشور داریم. همین‌ها ما را مصمم‌تر می‌کند به اینکه برای بازگرداندن فوتبال هفت نفره به پارالمپیک تلاش داشته باشیم چون این بازی‌ها بالاترین سطح مسابقاتی است که یک رشته و فعالیت‌هایش در آن دیده می‌شود.

سرپرست انجمن فوتبال جانبازان و معلولان تاکید کرد: البته که درخواست و پیگیری تنها یک کشور نمی‌تواند در این زمینه نتیجه مشخصی داشته باشد. این مهم نیازمند همراهی دیگر کشورهاست. به خصوص کشورهایی که مانند ایران در این رشته صاحب جایگاه بین‌المللی هستند و پیشنهادشان می‌تواند تأثیرگذار باشد. البته کشورهایی که در حال پیشروی در این رشته بودند هم گزینه‌های خوبی برای همراه شدن به حساب می آیند. کشورهایی مانند هلند و انگلستان که کمی بعد از آغاز فعالیت آنها در فوتبال هفت نفره، این رشته از پارالمپیک حذف شد.

ذوالفقارنسب با یادآوری اینکه پیش از این هم از طرف مسئولان فوتبال هفت نفره ایران پیگیری‌هایی برای بازگشت این رشته به پارالمپیک انجام شده بود، خاطرنشان کرد: فوتبال هفت نفره در فهرست پارالمپیک‌های توکیو و پاریس قرار ندارد. در واقع پیگیری رایزنی‌ها برای قرار گرفتن در پارالمپیک ۲۰۲۸ به بعد است.

وی در مورد چگونگی پیگیری رایزنی ایران برای اضافه شدن دوباره فوتبال هفت نفره به فهرست رشته‌های پارالمپیکی خاطرنشان کرد: معمولاً در حاشیه مسابقات بین‌المللی، اجلاس‌هایی با حضور نماینده تیم‌های شرکت کننده و کشورهای مختلف برگزار می‌شود. منتظر هستیم چنین رویداد و اجلاسی برگزار شود تا بتوانیم طرح موضوع کنیم و دیگر کشورها را هم با خود همراه سازیم.

سرپرست انجمن فوتبال جانبازان و معلولان تاکید کرد: افرادی که در فوتبال هفت نفره فعالیت دارند عموماً از معلولیت پنهان برخوردار هستند. نمی دانم باید از واژه متأسفانه استفاده کنم یا خوشبختانه اما واقعیت این است که در کشورمان از این دست افراد زیاد است، افرادی که می‌توانند مهره‌هایی تأثیرگذار در فوتبال هفت نفره باشند. گسترده کردن فعالیت‌های بین‌المللی انگیزه‌ای خواهد بود برای استفاده بهتر از این پتانسیل‌ها و حضور موفق تر در میادین مختلف.

کد خبر 4911746

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =