ایجاد «سامانه یکپارچه ملی آموزش و پژوهش» در دستور کار قرار گرفت

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جزئیات سامانه یکپارچه ملی آموزش و پژوهش، درباره کیفیت کلاس های آموزش مجازی گفت: ایجاد «سامانه یکپارچه ملی آموزش و پژوهش» در دستور کار قرار گرفت.

سعید رضا عاملی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات تشکیل سامانه یکپارچه ملی آموزش و پژوهش گفت: در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور مصوب شد یک کمیته‌ای متشکل از وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزیر آموزش و پرورش، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ایجاد یک «سامانه یکپارچه ملی آموزش و پژوهش» تشکیل شود.

ایجاد «سامانه یکپارچه ملی آموزش و پژوهش» در دستور کار قرار گرفت

وی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر ما فاقد این سامانه‌های ملی هستیم و هر دانشگاهی به صورت مستقل سامانه استفاده می‌کند و این محصول تفکر آنالوگ و کارکردن در محیط دیجیتال است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در محیط آنالوگ فرد بر مبنای مکان، مؤسسه و سازمان کار می‌کند ولی در محیط دیجیتال یک سامانه می‌تواند پاسخگوی همه نیازها باشد، در حال حاضر در اکثر نظام‌های کشور دچار این اشتباه هستیم در بانک‌ها هر بانکی یک سامانه تراکنش دارد در سرویس‌های مختلف این اشتباه در حال تکرار شدن است ولی بنای ما این است که به سمت ایجاد «سامانه یکپارچه ملی آموزش و پژوهش» است.

کلاس‌های مجازی کیفیت لازم را ندارد و فقط انتقال صدا است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اینکه وی کلاس آموزش مجازی برگزار می‌کند یا خیر و اینکه کیفیت این کلاس‌ها به چه صورت است افزود: کیفیت لازم را ندارد و فقط انتقال صدا بوده، اما جوابگو است. اولاً می‌شود پاورپوینت و صدا را به راحتی به اشتراک گذاشت ولی تصویر مشکل دارد به مجموع باید گفت، به طور نسبی پاسخگو است ولی باید تقویت شود.

کد خبر 4917404

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =