عملیات اجرایی ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در قزوین کلید می خورد

قزوین- مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: در سال جاری عملیات اجرایی ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی پس از تصویب در کمیته‌های برنامه ریزی استان کلید خواهد خورد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ مهدی صادق پور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی که به مناسبت سالروز تأسیس بسیج سازندگی در سالن جلسات سپاه استان قزوین برگزار شد ضمن تبریک سالروز تشکیل بسیج سازندگی اظهار کرد: بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت سال ۷۹ به فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شد و پس از این فرمان تاریخی و چند سال فعالیت با مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۸۶ فعالیت‌های این نهاد وارد مرحله جدیدی از حیات خود شد و با این مصوبه دولت‌ها مکلف شدند که اجرای بخشی از پروژه‌های عمرانی خود را به بسیج سازندگی واگذار کنند.

وی افزود: با مصوبه مجلس، بسیج سازندگی به عنوان مجری طرح‌ها و پروژه‌های مختلف فعالیت و مأموریت‌های خود را در دولت‌های مختلف انجام داده است.

صادق پور بیان کرد: رویکرد اصلی و محوری بسیج سازندگی در فعالیت‌های عمرانی محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته بخصوص روستاها است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی علاوه بر اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی کوچک با درخواست دستگاه‌های مختلف اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی را هم در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ صادق پور گفت: سیاست و رویکرد بسیج سازندگی در تمام فعالیت‌های عمرانی کسب درآمد و سود نیست بلکه هدف اصلی خدمت رسانی و رفع محرومیت است.

وی تصریح کرد: با تشکیل بسیج سازندگی بسیاری از فعالیت‌های نیروهای بسیج در بخش‌های مختلف سامان دهی شده است.

صادق پور یکی از اهداف اصلی بسیج سازندگی را استفاده بهینه از اوقات فراغت جوانان دانست و افزود: در استان قزوین بیش از ۶۰۰ نفر از جوانان بسیجی در جریان سیل لرستان سامان دهی و برای کمک به مردم سیل زده عازم این مناطق شدند.

احداث ۴۵ واحد مسکونی برای مردم سیل زده لرستان

وی ادامه داد: با حضور نیروهای بسیج سازندگی استان قزوین ۴۵ واحد مسکونی برای مردم سیل زده لرستان احداث شد که در سیل اخیر واحدهای احداث شده مقاومت خوبی داشتند و مردم از کیفت آن ابراز رضایت کردند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی علاوه بر بسیج محلات در ۲۲ قشر تخصصی دارای گروه‌های جهادی است.

سرهنگ صادق پور گفت: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی در حوزه کارگری، کارمندی، دانش آموزی، دانشجویی، اساتید، طلاب، مهندسین، پزشکان فعالیت دارند که این اقشار علاوه بر غالب گروه‌های جهادی به طور رایگان به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

وی بیان کرد: در مجموعه بسیج سازندگی هم افزایی و همفکری و تعامل بسیاری خوبی بین گروه‌های جهادی برای خدمت رسانی بی منت و صادقانه به مردم حاکم است.

صادق پور حوزه فعالیت و خدمات رسانی بسیج سازندگی را گسترده و متنوع اعلام کرد و افزود: بسیج سازندگی در مبارزه با ویروس کرونا نیز عملکرد و کارنامه بسیار درخشانی از خود بر جای گذاشت تا جایی که در استان قزوین نیروهای جهادی به صورت شبانه روز ی و داوطلبانه اقدام به گندزدایی و ضد عفونی محلات شهرها و روستاها کردند.

توزیع ۳۵ هزار بسته در بین اقشار آسیب پذیر

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: بسیج سازندگی و نیروهای بسیج در جریان آسیب‌های اقتصادی کرونا قبل از فرمان مقام معظم رهبری در استان در راستای تکلیف دینی و انقلابی ۳۵ هزار بسته در بین اقشار آسیب پذیر استان توزیع کردند.

سرهنگ صادق پور در ادامه بیان کرد: پس از فرمان مقام معظم رهبری برای کمک‌های مومنانه بلافاصله در راستای اجرای منویات و فرمان مقام عظمای ولایت قرارگاه کمک‌های مومنانه در مجموعه سپاه تشکیل شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های عمرانی بسیج سازندگی اشاره کرد و یادآور شد: احداث باغ موزه دفاع مقدس، بازسازی چندین پل در روستاهای استان، احداث خانه محرومان و خانه عالم، از جمله فعالیت‌های عمرانی سال ۹۸ بسیج سازندگی استان قزوین بوده است.

احداث ۳۰ واحد مسکونی

سرهنگ صادق پور از احداث ۳۰ واحد مسکونی محرومان تحت پوشش کمیته امداد خبر داد و افزود: تجهیز چند مهد قرآن، احداث چند خانه عالم در روستاهای شهرستان آوج، سه سالن ورزشی در مناطق مختلف استان و ساخت چند مخزن آب با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد از دیگر پروژه‌های در دست اجرای بسیج سازندگی استان قزوین است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: برای امسال نیز ۲۷۰ پروژه در حوزه‌های محرومیت زدایی تعریف شده که اجرای این پروژه‌ها پس از تصویب در کمیته‌های برنامه ریزی استان و شهرستان‌ها عملیاتی خواهد شد.

اختصاص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت زدایی

وی گفت: برای اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی در مناطق محروم استان بیش از ۷۰ میلیارد ریال اعتبار از قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی سپاه تخصیص یافته که پس از تعیین سهم اعتبارات استانی پروژه‌های محرومیت زدایی استان کلید خواهد خورد.

کد خبر 4918841

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =