واگذاری شرکت هپکو به ایمیدرو از نظر دولت قطعی است

اراک- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: از نظر دولت واگذاری شرکت هپکو به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) قطعی است و باید هرچه سریع تر انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید فرخی روز پنج شنبه در ارتباط با جلسه اخیر بررسی مشکلات شرکت‌های آذر آب، واگن پارس و هپکو اظهار کرد: پیرو جلسه‌ای که در ۱۸ آذرماه سال ۹۸ در دفتر معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکلات این سه شرکت برگزار شد و مصوبات خوبی که نیز به همراه داشت، به طور مرتب اجرایی شدن این مصوبات توسط معاونین وی در حال پیگیری است که البته بخشی اجرایی شده و بخشی دیگر در دست اجرا است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: روز گذشته نیز نشستی پیرامون بررسی مشکلات سه شرکت هپکو، واگن پارس و آذر آب با حضور مسئولین مربوطه در تهران برگزار شد، بیشترین تمرکز روی مصوبات مهم اجرا نشده بود و البته گزارشی از روند پیگیری‌ها نیز اعلام شد.

فرخی بیان کرد: گروه مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) برای تحویل شرکت واگن پارس اعلام آمادگی کرده است و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نیز آمادگی را دارد البته برخی از مسائل مربوط به زمان بر شدن انتقال این شرکت مطرح شد که در این راستا باید این موارد در نشست‌های فشرده بین مپنا و ایدرو حداکثر ظرف دو هفته آینده حل و فصل شود تا دو هفته آینده انعقاد قرار داد واگذاری واگن پارس به مپنا صورت پذیرد.

وی در ارتباط با شرکت آذر آب گفت: مهم‌ترین موضوع درباره این شرکت ضمانت نامه‌های بانک عامل بود که برای قراردادهای مهم این شرکت به ویژه پروژه سیراف صادر می‌کرد و مهم‌ترین مصوبه‌ی انجام نشده بود. همانطور که در جلسه بحث شد، این بانک عامل برای صدور ضمانت نامه‌ها با محدودیت‌هایی مواجه است که بایستی در این راستا نشستی بین صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی و یک بانک عامل دیگر ظرف یک هفته برگزار و تفاهم مربوطه انجام شود البته قسمتی از کار خوب پیش رفته اما نهایی شدن آن زمان بر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: مهم‌ترین بحث در خصوص شرکت هپکو واگذاری آن به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بوده که به طول انجامیده است زیرا سازمان خصوصی سازی باید این شرکت را عرضه می‌کرد و در صورتی که خریداری نبود به ایمیدرو واگذار می‌شد، این موضوع نیز مطرح شد و مورد تاکید جدی معاون اقتصادی معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور قرار گرفت و تاکید کرد که در مورد واگذاری این شرکت به ایمیدرو هیچ بحثی مطرح نیست و قطعی بوده و از نظر دولت باید این موضوع به‌طور قطع دنبال و انجام شود.

وی اظهار کرد: با توجه به موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت که در موارد مختلفی اعلام کردند، موارد جنبه‌های حقوقی در باره واگذاری هپکو به ایمیدرو وجود داشت و معاونین ایمیدرو نیز مسائلی را مطرح کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی بیان کرد: در خصوص اصل مساله واگذاری شرکت هپکو به سازمان ایمیدرو هیچ کسی بحثی ندارد اما مسائل نهایی طی نشستی بین سازمان خصوصی سازی و ایمیدرو ظرف یک هفته بایستی مطرح و به فوریت انجام شود.

فرخی گفت: در ارتباط با رفع مشکلات صنایع استان در سال جاری از ابزار کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و تأکیدی که بر حفظ، و احیا و بالندگی صنایع وجود دارد، استفاده کرده و فارغ از مالکیت شرکت‌ها مسائل آن‌ها را پیگیری می‌کنیم تا با استفاده از ابزارهای قانونی ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور و ستاد تسهیل در استان واحدهای تولیدی بزرگ بتوانند همچنان به فعالیت خود ادامه دهند و رشد و ترقی روز افزون آن‌ها را شاهد باشیم.

کد خبر 4919487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =