متوسط قیمت نهاده‎های ساختمانی در زمستان  ۹۸ اعلام شد

در فصل زمستان سال ١٣٩٨ در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه"اجاره کانکس" به ١١٠٠٩١٦٧ ریال رسید که با ٢٥, ٠ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز آمار ایران در فصل زمستان سال ١٣٩٨ متوسط قیمت یک کیلوگرم"صفحه ستون" به ٩٧٧٠٠ ریال رسید که با ۵۳ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین افزایش را در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب داشته است. در همین فصل، متوسط قیمت یک کیلوگرم"ورق گالوانیزه (کانال کولر) " به ١٤٣٤٢١ ریال بوده است که با ٥٢.٣ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم"پروفیل درب و پنجره"نیز به ٩٤٨٠٠ ریال رسید که با ٤٢.٨ درصد افزایش نسبت به فصل قبل رتبه سوم افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه"اجاره کانکس" به ١١٠٠٩١٦٧ ریال رسید که با ٢٥, ٠ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت یک متر مکعب عیار ٣٠٠ "بتن آماده" ١٩٤٤٧٢٢ ریال بوده است که با ١.٧ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

متوسط قیمت هر عدد"سرپیچ معمولی" نیز برابر٢٨١٥٠ ریال بوده است که با ٠, ٩ درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.

تغییرات نسبت به فصل مشابه سال قبل:

در فصل زمستان سال ١٣٩٨ متوسط قیمت یک کیلوگرم "صفحه ستون" به ٩٧٧٠٠ ریال رسید که با ٧٢, ١ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین افزایش را در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب داشته است. در همین فصل متوسط قیمت هر متر مکعب "پوکه معدنی سبک" به ١١٨٠٥٥٦ ریال بوده است که با ٦٣.٨ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است. متوسط قیمت هر دستگاه "آبگرمکن دیواری"نیز به ١٠٠١٢٥٠٠ ریال رسید که با ٥٧.٢ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل رتبه سوم بیشترین افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر متر "سیم برق ١×١ میلیمتر" به ١١٦٣٠ ریال رسید که با ٣٢, ٣ درصد کاهش، نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت یک ماه "اجاره کانکس" به ١١٠٠٩١٦٧ ریال رسید که با ١٧.٨ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

متوسط قیمت هر یارد " گونی چنائی " نیز برابر٨٤٢٥٠ ریال بوده است که با ١٥, ٢ درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.

کد خبر 4923010

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =