افتتاح۵ پروژه عمرانی هلال احمر  سمنان/۳۱۷ هزار نفر غربال‌گری شدند

سمنان - مدیر عامل جمعیت هلال احمر سمنان بابیان اینکه پنج پروژه عمرانی این جمعیت تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برای این طرح‌ها چهار میلیارد و ۱۰۰میلون تومان اعتبار هزینه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مظفر محمد خانی ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری به صورت ویدئو کنفرانس با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی هلال احمر سمنان ضمن بیان اینکه پنج پروژه عمرانی در سطح پایگاه‌های هلال احمر برای شهمیرزاد، جنگل ابر، آرادان، ایوانکی و جندق در دست اقدام است، ابراز داشت: برای این طرح‌ها که میانگین ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه می‌شود.

وی بابیان اینکه مجوز تأسیس ۱۵ خانه هلال روستایی صادرشده است، افزود: یکی از اقدامات خوب سال گذشته راه‌اندازی مرکز جامع توان‌بخشی در شاهرود و سمنان بود که برای شهرستان میامی نیز موافقت اصولی مرکز فیزیوتراپی میامی اخذ شد.

افتتاح دفتر نمایندگی هلال احمر بی ارجمند بعد از ماه مبارک رمضان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که احداث دفتر نمایندگی هلال احمر شهر بی ارجمند به کجا رسید، ابراز داشت: هم‌اکنون به صورت مقطعی خدمات لازم در دسترس عموم مردم خواهد بود با توجه به اختصاص زمین کار آغاز و بعد از ماه مبارک رمضان به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

محمدخانی در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان سمنان، تصریح کرد: از محل این اعتبارات سه میلیارد تومان برای سال ۹۸ و ۹۹ در اختیار قرار گرفت که یک و نیم میلیارد تومان آن دریافت و در پروژه‌ها استفاده شد.

وی افزود: از ۱۴ پایگاه هلال احمر در سطح استان سمنان هفت پایگاه در مسیر ترانزیت تهران-مشهد و بالعکس قرار دارد که تابلوهای راهنمای آن بر اساس استانداردهای راهداری نبودند که یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به این امر اختصاص یافت لذا با توجه به تخصیص منابع ۳۲ تابلو بزرگ در این محور نصب می‌شود.

افتتاح پایگاه دو منظوره دامغان-جندق-معلمان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سمنان در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار مهر مبنی بر تجهیزات، امکانات و استقرار نیرو در پایگاه‌ها، ابراز داشت: با پیگیری‌های به عمل‌آمده پایگاه دومنظوره محور دامغان-جندق-معلمان ساخته و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد که باید گفت اگرچه خدمات به صورت روزهای آخر هفته انجام می‌شد لذا با احداث این پایگاه خدمات ۲۴ ساعته خواهد شد.

محمد خانی در ادامه تصریح کرد: پایگاه امداد و نجات شهمیرزاد ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بعد از رفع مشکل آب و برق آماده بهره‌برداری خواهد بود لذا با توجه به تعدد وقوع حوادث در حوزه جنگل ابر شاهرود اعتبار یک میلیارد تومانی برای آن منظور شد، این ساختمان ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا مرداد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در خصوص ارتقای تجهیزات قایق‌های خوب برای سیلاب و سدها و همچنین امکانات امدادی انفرادی سال گذشته در اختیار هلال احمر استان سمنان قرار گرفت و همچنین خودروهای امدادی نیازمند تعمیر نیز به روز رسانی و تجهیزات تخصصی کوهستان و سیلاب نیز بر اساس اعتبارات موجود خریداری شدند.

همکاری ۱۶۵۰ داوطلب در طرح تب سنجی و غربال‌گری

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه برای مقابله با کرونا اقدامات تب‌سنجی و غربال‌گری از اسفندماه تا چهارم اردیبهشت در مبادی ورودی شهرهای استان انجام و اکیپ‌های هلال احمر در آن مستقر شدند، ابراز داشت: در این طرح یک هزار و ۶۵۰ داوطلب مشارکت کردند که ۳۱۷ هزار و ۳۲۹ نفر غربال‌گری و از این تعداد ۳۴۴ نفر با علائم مشکوک به کرونا شناسایی و به مراکز مشاوره راهنمایی شدند.

محمد خانی در ادامه تصریح کرد: چاپ و توزیع دو هزار و ۲۰۰ نسخه بروشور، اهدای ۲۵ پک بهداشتی به خبرنگاران، طراحی ۳۶ اینفوگرافی و ۳۵ پوستر، برپایی پایگاه‌های کنترل سلامت، دوخت ۲۱ هزار ماسک توسط داوطلبان، توزیع ۶۱۴ گان امدادی و ۳۵ دستگاه تب ستج، پذیرش بیماران دیالیزی بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود در مرکز همودیالیز هلال احمر و ضدعفونی مناطق مختلف شهری از جمله مهم‌ترین اقدامات این جمعیت در مقابله و پیشگیری از کرونا را شامل می‌شود.

وی افزود: در ادامه مقابله با کرونا خدمات حمایتی در زمینه بهداشتی با بهره‌گیری از کمک‌های مردمی با توزیع سبدهای بهداشتی و کمک‌های مؤمنانه در دست اقدام است که با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب نیمه اول ماه رمضان بسته‌ها بین مددجویان توزیع می‌شود و همچنین تأمین اقلام بهداشتی با استفاده خدمات داوطلبان برای مهاجران نیز در دست اقدام است.

اعزام ۲۶ کاروان سلامت با مشارکت ۲۱۲ داوطلب

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه در حوزه داوطلبان ۲۶ کاروان سلامت با مشارکت ۲۱۲ داوطلب به مناطق محروم شهرها اعزام شدند، ابراز داشت: در این کاروان‌ها دو هزار و ۵۶۷ نیازمند از خدمات لازم بهره‌مند شدند که در این طرح‌ها ۷۳ میلیون تومان اعتبار هزینه شد.

محمدخانی در ادامه تصریح کرد: اجرای ۵۳ پروژه داوطلبی، اجرای طرح نیابت، اجرای برنامه ملی یلدا، ارائه خدمات به یک هزار و ۱۷۴ نفر در قالب تجهیزات پزشکی، اجرای طرح فرشتگان رحمت، مشارکت داوطلبان در اهدای خون و برپایی ۹۲ چادر سلامت با ارائه خدمات به هشت هزار و ۶۰۰ نفر از جمله مهم‌ترین برنامه‌های اجراشده حوزه داوطلبان هلال احمر را در بردارد.

وی بابیان اینکه برای کمک به سیل‌زدگان سیستان ۷۰ پایگاه ثابت و سیار برقرار شد، افزود: در طرح ملی برنامه همای رحمت ماه مبارک رمضان دو هزار و ۲۴۳ سبد غذایی به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان تهیه و بین نیازمندان توزیع شد و همچنین ۱۲۸ سفره افطاری با بهره‌مندی ۱۳ هزار و ۹۰۸ نفر بااعتبار ۱۶۸ میلیون تومان به مرحله اجرا درآمد که آمار ماه مبارک رمضان امسال در پایان این ماه به رسانه‌ها اعلام می‌شود.

۵۹۳۳ نفر عضو فعال جمعیت هلال احمر استان سمنان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه بر اساس ابلاغیه سالی یک‌بار انتخابات مجمع هلال احمر بین اعضا برگزار می‌شود، ابراز داشت: از بین پنج هزار و ۹۳۳ نفر عضو فعال سه هزار و ۴۸۲ بالای ۲۹ سال و مابقی زیر ۲۹ سال هستند.

محمد خانی بابیان اینکه این انتخابات امسال در هشت شعبه استان سمنان روز جمعه ۲۳ خردادماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: تا امروز تعداد افرادی که به عنوان نامزد مجمع ثبت‌نام کردند ۱۰۲ نفر به عنوان شورا و شش نفر به عنوان بازرس در مجموع ۱۲۶ نفر هستند.

وی ضمن بیان اینکه سمنان به ازای هر ۵۰۰ نفر جمعیت داوطلبی یک نفر می‌تواند در انتخابات شرکت کند، افزود: بین شهرهای استان شاهرود با سه نفر بیشترین و سمنان دو نفر، میامی، آرادان و مهدی‌شهر یک نفر در مجمع حضور دارد لذا در حوزه بازرسی نیز از هر شهرستان یک نفر انتخاب می‌شود که از بین این افراد چهار نفر عضو هیئت مدیره خواهند بود و همچنین با توجه به اضافه شدن پایگاه سرخه به نسبت سال قبل با رشد ۲۰ درصدی تعداد افراد ثبت نامی‌ها مواجه هستیم.

اسکان اضطراری ۹۹۵۰ نفر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه در حوزه امداد و نجات سال گذشته یک هزار و ۷۵۵ مورد حادثه در سطح استان به وقوع پیوست، ابراز داشت: از این تعداد ۵۹۵ جاده‌ای، حوادث دریایی چهار مورد، سیل ۷۵ مورد، رانش زمین یک مورد، صنعتی هفت مورد و خدمات حضوری ۸۰۰ مورد را شامل می‌شود.

محمد خانی بابیان اینکه در مجموع حادثه دیدگان ۳۲۶ هزار نفر از هلال احمر خدمات دریافت کردند، تصریح کرد: از این تعداد ۵۶۷ نفر نجات‌یافته و ۴۸۷ به مراکز درمانی منتقل و در این بازه زمانی ۹ هزار و ۹۵۰ نفر اسکان اضطراری در شرایط حادثه انجام و ۱۵۰ پک غذایی توزیع شد و شش هزار و ۹۰۰ تیم عملیاتی طی سال گذشته حضور داشتند.

وی در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار مهر مبنی بر ارسال تجهیزات زنده یاب به استان سمنان، افزود: در همه هشت شعبه هلال احمر استان یک نمونه سیستم‌های زنده یاب صوت و حرارتی وجود دارد که در مواقع بحران بسیار کمک‌کننده برای نجات انسان‌ها خواهد بود.

کد خبر 4925466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =