مشاغل خرد و دامپروری باعث تحول اندیکا می شوند

اهواز - استاندار خوزستان گفت: توسعه مشاغل خرد و دامپروری و کشاورزی می تواند باعث تحویل شهرستان اندیکا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز در جلسه ستاد توسعه شهرستان اندیکا اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی استانداری، مشخص شد شهرستان اندیکا شاخص‌های توسعه‌ای کمتری نسبت به سایر شهرستان‌های استان دارد و باید تلاش کرد این شاخص‌ها به متوسط استانی برسند.

وی افزود: در این راستا اقداماتی انجام و برای دومین بار جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد که با ارائه گزارش از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی همراه بود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه کمبودها و مشکلات این شهرستان احصا شده است، بیان کرد: با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی تصمیم‌هایی در حوزه نوسازی مدارس، شهرک‌های صنعتی، گاز، برق، راهداری، امور عشایر، مخابرات، میراث فرهنگی و کمیته امداد اتخاذ شد و امیدواریم برای نزدیک شدن شاخص‌های شهرستان به متوسط شاخص‌های استان، گام‌های مؤثری برداشته شود.

شریعتی تأکید کرد: ادارات کل استان باید به گونه‌ای برنامه ریزی داشته باشند که خلق ثروت جدید و بهبود شرایط عمرانی و توسعه‌ای در شهرستان اندیکا شکل گیرد.

وی ادامه داد: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان باید اقدامات مؤثری در ایجاد شرایط کارورزی برای جوانان این شهرستان داشته باشد.

استاندار خوزستان اظهار کرد: مدیران کل باید برنامه ریزی داشته باشند و در بازدید از حوزه‌های تحت مدیریت خود با حضور فرماندار، شرایط و مشکلات را مورد بررسی قرار دهند.

شریعتی با تأکید بر به کارگیری از نیروهای متعهد در ادارات شهرستان اندیکا، گفت: با توجه به اینکه کارمندان برخی ادارات این شهرستان، ساکن شهرهای اطراف همچون مسجدسلیمان هستند، در بازرسی‌های صورت گرفته مشاهده شده است که به دلیل حاضر نشدن و یا دیر حاضر شدن در محل کار، کارهای اداری مردم با تأخیر انجام می‌شود که نارضایتی شهروندان را در پی داشته است از این رو باید از حضور کارکنانی بهره جست که ساکن منطقه بوده و یا اینکه نسبت حضور به موقع در محل کار و انجام امور اداری مردم تعهد داشته باشند.

استاندار خوزستان تأکید کرد: سازمان برنامه و بودجه استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در تخصیص اعتبارات سال جاری، نگاه ویژه به شهرستان اندیکا داشته باشند.

وی تصریح کرد: مشاغل خرد و خانگی، صنایع دستی، دامپری و کشاورزی می‌توانند در شهرستان اندیکا تحول ایجاد کرده و باعث توسعه شهرستان شوند.

کد خبر 4930016

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =