صدور ۲۴ اخطار محیط زیستی برای واحدهای صنعتی شهرستان قزوین

قزوین- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۴ اخطار محیط زیستی رفع آلودگی به واحدهای صنعتی شهرستان قزوین ابلاغ شد.

اکبر کشت پرور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نظارت بر نحوه کارکرد، مدیریت پسماند و دفع فاضلاب شرکت‌ها و کارخانجات به صورت مستمر به صورت شبانه روز در تمام ایام صورت می‌پذیرد و این موضوع در ایام شیوع ویروس کرونا نیز همچنان در حال انجام بوده است.

وی افزود: پایش و نمونه برداری توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انجام گرفته و نمونه‌های خروجی فاضلاب‌ها جهت انجام آزمایشات لازم تحویل اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تعداد ۶۴ واحد صنعتی مور پایش قرار گرفت که از این واحدها نمونه برداری صورت گرفته شده و مورد آزمایش قرار گرفت، ۲۴ نمونه از حد استاندارد محیط زیست بالاتر بوده است.

وی همچنین اظهار کرد: شرکت‌هایی که خروجی فاضلاب آن خارج از حد استاندارد بود اخطاریه زیست محیطی را از اداره محیط زیست شهرستان قزوین دریافت کرده اند و به این واحدها یک هفته جهت برطرف کردن آلودگی فرصت داده شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در پایان گفت: واحدهایی که به اخطاریه‌های زیست محیطی بی توجهی نمایند و هیچ اقدامی برای رفع آلودگی‌های مربوط به آن واحد را ننمایند از طریق مراجع قضائی مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.

کد خبر 4931384

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha