فعال‌سازی کارگروه تخصصی توسعه فوتبال پایه در فدراسیون فوتبال

در نشست مشترک دبیرکل فدراسیون فوتبال با مسئولان کمیته‌های مرتبط با فوتبال پایه مقرر شد کارگروه تخصصی فوتبال پایه تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نشست بررسی فوتبال پایه با حضور مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال ، مرتضی محصص رئیس کمیته فنی، اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان و نیما نکیسا برگزار شد و تحولات، چشم انداز و برنامه های آتی در زمینه پیشرفت و توسعه فوتبال پایه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهدی محمدنبی در این نشست با تاکید بر اهمیت توجه ویژه به موضوع فوتبال پایه، توسعه فوتبال پایه در کشور و استعدادیابی مناسب در راستای تقویت تیم های ملی خواستار تدوین برنامه مناسب به منظور ارتقای جایگاه فوتبال ایران در این بخش شد.

اکبر محمدی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت فوتبال ایران و جایگاه فوتبال پایه در آسیا گفت: ما در هر دو بخش توسعه فوتبال جوانان آسیا و «گرس‌روتز»  AFC در چارت برنزی کنفدراسیون قرار گرفته ایم که لازم است با انجام اقدامات مورد نظر و برنامه ریزی مناسب جایگاه فوتبال ایران در این حوزه ارتقا پیدا کند.

مرتضی محصص رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال و نیما نکیسا نیز به بیان دیدگاه های خود در این خصوص و ضرورت استفاده از تجارب فعالیت های گذشته در راستای ارتقای فوتبال ایران در این دو بخش پرداختند.

با توجه به سفر نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران جهت بازدید و بررسی میدانی از فعالیت آکادمی های فوتبال کشور، شرایط باشگاه ها در رده پایه و فعالیت مدارس فوتبال که در مسیر استانداردسازی فعالیت ها با همکاری فدراسیون فوتبال صورت می گیرد مقرر شد برنامه ریزی مناسبی در این حوزه انجام شود.

با تاکید مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال کمیته ها و واحدهای مرتبط ملزم به استفاده از کلیه ظرفیت های موجود در جهت همکاری همه جانبه با نمایندگان AFC و در راستای استانداردسازی فعالیت های این بخش خواهند بود.

بر این اساس کارگروه تخصصی توسعه فوتبال پایه کشور با حضور رئیس کمیته فنی، رئیس کمیته جوانان، مسئول واحد گرسروتز و دو کارشناس متخصص دارای تحصیلات آکادمیک، آشنا به زبان انگلیسی و دارای مدارک معتبر از AFC تشکیل خواهد شد تا در راستای سیاست گذاری و ترسیم چشم انداز همچنین اهداف فوتبال پایه کشور فعالیت کند.

کد خبر 4931642

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =