حبیبی: چرخه انتخابی باید ابتدا در اتاق فکر فدراسیون بررسی می‌شد

سرپرست پیشین تیم ملی کشتی آزاد گفت: بهتر بود بحث چرخه یا فرایند انتخابی قبل از اینکه رسانه ای شود، در اتاق فکر فدراسیون مورد بررسی قرار می گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی حبیبی عصر امروز در گفتگوئی تلویزیونی درخصوص چرخه انتخابی تیم ملی اظهار داشت: انتخابی تیم ملی خواسته همه خانواده کشتی از فدراسیون است. دوبنده تیم ملی کشتی باید با مسابقه انتخابی به افراد شایسته برسد. اما اینکه گفته شده این چرخه برای اولین بار در طول تاریخ اجرا شده و مصاحبه ای از دوستان دیدم که گفته بودند در ۸۰ سال گذشته انتخابی به این شکل نداشتیم، درست نیست. ما در فدراسیون قبل آیین نامه ای داشتیم به عنوان فرآیند انتخابی تیم ملی که در رده های پایه کاملاً اجرا شد و در رده بزرگسالان نیز این طرح به اجرا رسید.

وی ادامه داد: سال ۲۰۱۳ انتخابی بزرگسالان خصوصاً در رشته آزاد، در مدیریت قبل فدراسیون پیاده شده، در سال ۲۰۱۵ جهانی لاس وگاس، با ۶ کشتی گیر جدید تیم ما به مسابقات جهانی رفت که محصول فرآیند انتخابی تیم ملی بودند. در سال ۲۰۱۷ نیز تیم ملی براساس این فرآیند انتخاب شد و به مسابقات جهانی پاریس رفت. همین طور در سال ۲۰۱۸ که همه در فرآیند حضور داشتند تا به دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی بوداپست برسند. به هرحال فرآیند سابق یا چرخه جدید باید اجرا شود تا معایب آن در حین اجرا مشخص شود. حالا فدراسیون خواسته فرآیند را چرخه نامگذاری کند، اما همه خانواده کشتی از آن حمایت می کند و قطعاً باید پیاده شود.

حبیبی با اشاره به اینکه فدراسیون کشتی می توانست پیش از جنجالی شدن ماجرای چرخه انتخابی و رسانه ای شدن آن، اختلافات را در خود فدراسیون حل کند، تصریح کرد: به نظر من بهتر بود بحث چرخه یا فرایند انتخابی قبل از اینکه رسانه ای شود، در اتاق فکر فدراسیون مورد بررسی قرار می گرفت. در همان جلساتی که علیرضا دبیر با بزرگان کشتی داشت، سرمربی ها هم حضور پیدا می کردند، قبل از اینکه این مسائل رسانه ای شود. وقتی رسانه ای کرده که دیگر قابل قبول نیست، حدوداً یک سال و نیم به المپیک مانده نباید چنین اتفاقی می افتاد. باید کارشناسان را می آوردند تا محاسن و معایب کار دیده می شد.

آزادکار تیم ملی ایران در مسابقات جهانی ۲۰۰۳ نیویورک تاکید کرد: این امتیازها از کجا آمده؟ بهتر است در این باره بیشتر صحبت شود. این اختلاف در هنگام اجرا ممکن است مشکل ساز شود. بهتر بود این موارد را در اتاق فکر بررسی می کردند و بعد به تصویب هیات رئیسه می رساندند و اگر سرمربیان حضور مستمر داشتند، نباید رسانه ای می شد. زمانی که می خواستند چرخه را اجرا کنند، می شد در خصوص آن صحبت کرد.

کد خبر 4933015

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =