توضیحات شرکت فرودگاه ها درباره دو خبر

ساری - شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درباره دو خبر مربوط به افتتاح پروژه های فرودگاه های رامسر توضیحاتی ارائه کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران با ارسال نامه‌ای درباره خبر افتتاح پروژه‌های فرودگاه رامسر که روز گذشته برگزار شد، توضیحاتی ارائه کرده است.

در متن توضیحات این شرکت آمده است: نخست درباره تیتر «۱۶ ایرلاین در فرودگاه رامسر مجوز پرواز دارند» باید متذکر شد طبق صحبت‌های انجام شده در این مراسم، اکنون ۱۶ ایرلاین امکان بهره برداری از فرودگاه رامسر از جمله باند پرواز را پیدا کرده اند و اساساً داشتن مجوز پرواز و گرفتن آن موضوعی است که از طریق سازمان هواپیمایی کشوری و پس از درخواست ایرلاین‌ها صادر می‌شود. تا پیش از افتتاح باند جدید فرودگاه رامسر، تنها هواپیماهای ATR خطوط هواپیمایی ایران ایر و آسمان روی این باند نشست و برخاست می‌کردند که اکنون با افتتاح این باند امکان بهره برداری هواپیماهای دیگر نیز در این فرودگاه فراهم شده است. بنابراین باید تیتر و محتوای خبر تغییر پیدا کند. در مطلب منتشر شده از قول مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پرتال و کانال روابط عمومی شرکت، در فضای مجازی هم اینگونه آورده شده است که «از این پس همه ۱۶ شرکت هواپیمایی امکان پرواز به فرودگاه رامسر را دارند».

دوم اینکه در مطلب مندرج ذیل خبر «فرودگاه رامسر مقصد پروازهای داخلی و خارجی می‌شود» به اشتباه در لید خبر از قول مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نوشته شده که «فرودگاه رامسر مقصد اصلی پروازهای داخلی و خارجی بوده و ۷۰ درصد پروازهای کشور در آن برقرار می‌شود» .در این باره نیز بایستی توضیح داد که این مطلب از سوی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفته نشده و اساسا فرودگاه رامسر در جمع پرترافیک ترین فرودگاههای تحت پوشش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیست و آمار برقراری ۷۰ درصد پروازهای کشور در این فرودگاه حتی پس از افتتاح باند جدید فرودگاه رامسر نیز اشتباهی است که در انتقال خبر توسط خبرنگار صورت گرفته است. در این باره نیز در مطلب منتشر شده از قول مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پرتال و کانال روابط عمومی شرکت در فضای مجازی این گونه آورده شده است که «با افتتاح این باند، ۱۶ ایرلاین و ۷۰ درصد ناوگان هوایی کشور امکان برقراری پرواز به رامسر را دارند.»

کد خبر 4934709

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =