معاونت اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام دراستانها راه اندازی می شود

قزوین- معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: با راه اندازی معاونت های اجتماعی ستاد در استان ها برای کاهش آسیب ها، رفع محرومیت، تحقق عدالت و ترویج اندیشه های امام اقدام خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم معارفه معاون اجتماعی ستاد اجرایی حضرت امام روز چهارشنبه با حضور مجتبی ابراهیمی معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، فرخی مدیرکل ستاد اجرایی حضرت امام در قزوین، در حوزه هنری قزوین برگزار شد.

مجتبی ابراهیمی در این مراسم اظهار داشت: نظام اسلامی در آغاز گام دوم برای بسترسازی ظهور حرکت خواهد کرد و در این راه با تلاش شبانه روزی اقدام خواهد کرد.

وی گفت: امروز با گذشته ۴ دهه از انقلاب اسلامی، باید برخی ارزش‌ها که به فراموش سپرده شده را دوباره در دستور کار برای ترویج قرار دهیم تا به اهداف تعیین شده برسیم.

ابراهیمی تصریح کرد: در شرایط کنونی باید برای آغاز یک حرکت اجتماعی رویکرد خود را تغییر دهیم و ارزش‌هایی را که به دلیل مشغله‌های روزمره دچار فراموشی شده را دوباره در جامعه احیا کنیم.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی حضرت امام یادآور شد: امروز در وضعیتی هستیم که بایستی فعالیت‌های اجتماعی که در راستای آن بتوان اندیشه‌های امام راحل را در جامعه رواج داد در دستور کار قرار گیرد و همه مشتاقانه به سمت آن حرکت کنیم.

ابراهیمی یادآور شد: محرومت زدایی از آرمان‌هایی است که باید در این دوره با سرعت بیشتری مورد توجه متولیان امر قرار گیرد تا عدالت اجتماعی را در جامعه پیاده کنیم.

وی گفت: امروز زیبنده نظام نیست که پس از ۴۰ سال در منطقه‌ای در خوزستان که روی چاه نفت خوابیده ساکنانش از مشکل کم آبی در رنج باشند لذا در ستاد اجرایی رویکرد ما توجه به مشکلات اجتماعی و تلاش برای رفع آنهاست.

ابراهیمی اظهار داشت: در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با تغییر رویکردها تلاش می‌کنیم در کنار مردم برای حل مشکلات همت کنیم و در این راستا به مشارکت و همکاری همه مردم نیازمندیم.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام بیان کرد: در طرح مواسات و کمک مومنانه توزیع یک میلیون بسته معیشتی در سراسر کشور پیش بینی شده که در اجرای این کار از مشارکت گروه‌های جهادی، دفتر امام جمعه، نهادهای مردمی استفاده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: دفاتر نمایندگی ولی فقیه و امامان جمعه در مراکز استان‌ها به عنوان یک پایگاه مردمی باید محور فعالیت‌های اجتماعی باشد تا بتوانیم به اهداف متعالی ترسیم شده دست یابیم.

راه اندازی معاونت‌های اجتماعی در استان‌ها

ابراهیمی اضافه کرد: با راه اندازی معاونت اجتماعی در ستاد اجرایی استان‌ها تلاش می‌کنیم با برنامه ریزی مدون و تشکیل شورای اجتماعی زمینه بهره گیری از ایده‌های صاحب نظران و اندیشمندان و نیروهای جهادی را مهیا خواهیم کرد تا کارها با شتاب بیشتری اجرا شود.

وی اظهار داشت: باور داریم که نباید فقط از تهران و مرکز برای استان‌ها نسخه تجویز کنیم زیرا افراد بومی با تسلط بر امور می‌توانند راهکارهای بهتری برای پیشبرد امور پیشنهاد کنند.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام افزود: اگر بخواهیم به سمت تمدن سازی اسلامی حرکت کنیم باید مردم را در کارها مشارکت دهیم و این راهکار موفقیت در امور است. موازی کاری نخواهیم کرد

ابراهیمی گفت: هرگز به دنبال موازی کاری نیستیم و قرار نیست رقیب دستگاه‌های خدمات رسان باشیم بلکه تلاش می‌کنیم همراه دولت باشیم و بخشی از مسئولیت سنگین را بر عهده بگیریم.

در این مراسم جواد حبیبی به عنوان معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان قزوین معرفی شد.

کد خبر 4935240

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =