استان مرکزی دارای یک کرسی در جامعه هتلداران کشور است

اراک- مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل وزارت میراث فرهنگی کشور گفت: امروز استان مرکزی صاحب یک کرسی در جامعه هتلداران کشور است و برای ارتقای این جایگاه باید تلاش کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا ایزدی روز پنج شنبه در حاشیه برگزاری مجمع عمومی جامعه حرفه ای هتلداران استان مرکزی اظهار کرد: در هر استان و کشور یک جامعه تحت عنوان جامعه هتلداران وجود دارد که بنا به ابلاغیه جدید وزیر میراث فرهنگی مقرر شد با اساسنامه جدید تنظیم شده توسط معاون گردشگری و همفکری و تعامل با جامعه هتل داران کشور به ارتقا جایگاه دست پیدا کند و به یک جامعه حرفه ای تبدیل شود.

وی ادامه داد: این جامعه حرفه ای بخشی از عملیات هتلی برای آن تفویض شده است که به طور قطع ارتقای هتل‌ها را به همراه دارد و هتلداران می‌توانند تصمیم گیرنده باشند و این مهم می‌تواند تسهیل کننده پروسه سرمایه گذاری، در برگیرنده نگاه تخصصی به بخش صنعت هتلداری و ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات دهی هتل‌ها را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل وزارت میراث فرهنگی کشور با بیان این که در استان مرکزی جامعه هتل داران وجود داشت، بیان کرد: پس از بررسی و برگزاری نشست‌های مختلف با حضور دبیر جامعه حرفه ای هتل داران کشور، استان مرکزی نیز پروسه مربوطه را طی کرد و با حضور تمامی هتل داران و مهمان پذیران در قالب جامعه هتل داران استان مرکزی اساسنامه بررسی شد و با حضور اکثر اعضا به تصویب رسید و سپس انتخابات مربوط به آن در قالب تعیین هیأت مدیره و بازرس برگزار و اعضای جدید مشخص شدند.

ایزدی گفت: متأسفانه موضوع کرونا فراتر از ابعاد ملی است و به عنوان مشکل جهانی مطرح شده و تأثیر بدی در صنعت هتل داری و گردشگری دنیا و ایران گذاشته است.

وی افزود: در زمان پیک این بیماری لطمات بسیاری بر صنعت گردشگری و هتل داری کشور وارد گشت و امیدواریم با نگاه وزیر ابتدایی‌ترین بحث مصوبه سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی هرچه سریع‌تر نهایی و اجرا شود. خوشبختانه در ارتباط با بحث تأمین اجتماعی، پرداخت‌ها و بخشش‌ها خبرهای خوبی در راه است.

مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین الملل وزارت میراث فرهنگی کشور گفت: امیدواریم در سایه تعامل با بخش خصوصی به ویژه جامعه هتلداران بتوانیم بر این بحران فائق آییم.

کد خبر 4936408

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =