تشکیل گروه های واکنش سریع اطفای حریق در منابع طبیعی ایلام

ایلام-مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از تشکیل گروه های واکنش سریع اطفای حریق در منابع طبیعی ایلام برای فصل تابستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا احمدی اظهار کرد: با توجه به پوشش گیاهی مناسب در عرصه های جنگلی و احتمال وقوع حریق، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام اقدام به تشکیل گروه های آموزش دیده واکنش سریع برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی کرده است.

وی افزود: این گروه ها به تمام لوازم انفرادی و گروهی مبارزه با آتش سوزی مجهز شده اند که در هنگام حریق به صورت حرفه ای و تخصصی با رعایت اصول ایمنی اقدام به خاموش کردن آتش می کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم ایلام مردمی بسیار طبیعت دوست هستند و برای جنگل اهمیت و ارزش قائل و دلسوز طبیعت هستند، گفت: با شروع فصل گرما عرصه‌های جنگلی و مراتع در معرض حریق بوده و همچنین عامل انسانی نیز یکی دیگر از مهمترین عوامل حریق در عرصه‌های منابع طبیعی است.

احمدی تصریح کرد: بارندگی های سال قبل و فراهم آمدن شرایط مناسب برای رشد پوشش گیاهی از یک سو و گرم شدن هوا از سوی دیگر، منجر می شود امکان خطر وقوع حریق احتمالی در عرصه‌های طبیعی به ویژه در سطح مراتع افزایش یابد.

کد خبر 4936568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =