وجود امنیت مهمترین زیرساخت برای تقویت فعالیت های فرهنگی است

سنندج – رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، وجود امنیت را زیرساخت اصلی برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امین مرادی صبح امروز در جریان دیدار با فرمانده انتظامی کردستان، افزود: وجود امنیت یکی از نیازهای ضروری در عصر حاضر است و این مهم برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری یک نیاز لازم و ضروری است

وی با اشاره به اهمیت سلامتی و امنیت جامعه، گفت: آنچه امروز مشخص است دشمن که از بستر جنگ سخت با نظام مقدس جمهوری اسلامی را به جایی نبرده است با هدف تضعیف بنیه‌های فرهنگی ملت متوسل به جنگ نرم شده است و یکی از ابزارهای این جنگ را در تحریم کردن می‌داند.

وی افزود: آمریکا در طول ۴ دهه از انقلاب با عناوین و ابزار مختلف درصدد دشمنی با نظام اسلامی بوده است از حمایت و ورود مستقیم به جنگ نظامی از طریق رژیم بعث عراق تا برنامه‌هایی که هویت ملت را مورد هدف قرارداده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی از آن به ناتوی فرهنگی و شبیخوان فرهنگی نام برده اند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان پیوست فرهنگی را یکی از مهمترین بخش‌های مهندسی فرهنگی عنوان کرد وگفت: توجه به این موضوع و قرار دادن آن در تمامی امور جاری اعم از سیاسی، اقتصادی، نظامی و اجتماعی همسو با سیاست‌های نظام مقدس اسلامی می‌تواند این توطئه برنامه ریزی شده دشمن را خنثی کند.

وی با قدردانی از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان در همکاری با هنرمندان، رویکرد جدید نیروی انتظامی در توجه به مباحث فرهنگی وهنری بسیار مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: برقراری رابطه فرهنگ با امنیت یک رابطه معنا داراست و توجه به فرهنگ سبب جلب اعتماد بیشتر مردم به اقدامات ارزنده نیروی انتظامی در برقراری امنیت می‌گردد.

مرادی به پتانسیل‌های بالای هنری هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اشاره کرد و گفت: با انعقاد یک تفاهم نامه فی مابین نیروی انتظامی و حوزه هنری می‌توان در زمینه تولید آثار هنری فاخر که مورد توجه نیروی انتظامی است فرهنگ سازی لازم را در برقراری امنیت بیشتر در استان فراهم کرد.

وی با اشاره به مسئولیت سردار آزادی به عنوان دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کردستان، ادامه داد: در بخش مبارزه با مواد مخدر نیز می‌توان با زبان هنر همچون دیگر اقدامات پلیس که با بهره گیری از زبان هنر درمباحث مربوط به کمربند ایمنی و دیگر معضلات اجتماعی فرهنگ سازی نمود کارهای ارزنده ای را انجام داد که متأسفانه در این زمینه کمترین اعتبار اختصاص پیدا کرده است و امیدواریم با تعامل فی مابین بتوان در بخش کاهش معضلات مربوط با اعتیاد در استان نیز گام‌های خوبی را برداریم.

وی ضمن اهدای بخشی از تولیدات حوزه هنری استان کردستان در زمینه ادبیات پایداری به فرمانده انتظامی کردستان، گفت: یکی از مهمترین وظایف حوزه هنری به عنوان امید هنر انقلاب ثبت، ضبط و انتشار خاطرات رزمندگان در دوران انقلاب و دفاع مقدس است و در این زمینه ضمن امکان برگزاری شب‌های خاطره مشترک با بهره گیری از خاطرات نیروهای انتظامی آمادگی لازم در زمینه ثبت، ضبط و انتشار خاطرات ارزنده فرماندهان و رزمندگان نیروی انتظامی را نیز داریم.

در پایان این دیدار بیانیه جامعه هنرمندان حوزه هنری استان کردستان در محکومیت تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا به سردارعلی آزادی تقدیم گردید.

کد خبر 4938088

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =