ايران از ما نخواسته است كه ميان اين كشور و آمريكا ميانجي گري كنيم

وزير امور خارجه اردن با تكذيب هرگونه ميانجي گري كشورش ميان ايران و آمريكا تاكيد كرد كه تهران درخواست ميانجي گري را از اردن مطرح نكرده است .

به گزارش خبرگزاري مهر ، مروان معشردرگفتگو با روزنامه فرا منطقه اي "الشرق الاوسط" چاپ لندن درمورد نقش اردن در روابط ايران و آمريكا و آيا اينكه پادشاه اردن در سفر به آمريكا حامل ديدگاه هاي ايران براي واشنگتن بود گفت: ما ازبهبود روابط دو كشور حمايت مي كنيم،ايران كشورهمسايه عراق است و به دليل اهميت تحولات عراق بركشورهاي همسايه، اجلاس متعدد برگزار مي شود و ايران هم يكي از اين كشورهاي مهم است.
معشر افزود : صرف نظر از اختلافات سياسي ، ما بر ضرورت وجود گفتگو ميان كشورهاي همسايه عراق در مورد مسائلي كه براي منطقه اهميت دارد ، تاكيد مي كنيم كه  در راس آن وحدت و يكپارچگي ارضي عراق است.
وزير امور خارجه اردن گفت : ما با ايران گفتگو كرده ايم ، برداشت و تصور ما بعد از ديدار پادشاه اردن از ايران اين است كه زمينه و فرصتي براي اين گفتگو كه منجر به نتايج مثبت شود ، به وجود آمده است و ما برداشت خود را به واشنگتن منتقل كرديم.
معشر تاكيد كرد : ما ميانجي گر نيستيم ، اما  با مشاهده تحولي مثبت از ايران در مورد از سرگيري گفتگو با آمريكا، آن را به واشنگتن منتقل مي كنيم ، ايران كشور مهم منطقه خاورميانه است و ما مي خواهيم با اين كشور درمساله عراق و روند مسالمت آميز دراين كشورهماهنگ باشيم  و با توجه به موضع كاملا مشخص ايران خواهان گفتگو با اين كشورهستيم.
معشردرمورد اينكه آيا پاسخ آمريكا را براي ايران آورديد؟ گفت : حامل هيچ پاسخي از آمريكا به ايران نبوده ايم  زيرا ما نمي خواهيم  نقش ميانجي را ميان دو كشور ايفا كنيم .
وزير امور خارجه اردن تاكيد كرد : ايران ازما نخواسته است ميان اين كشور و آمريكا ميانجي گري كنيم ، ما برداشت و تصور خود را از آنچه در ايران شنيديم به آمريكا منتقل كرديم .
معشر درمورد تصور و برداشتي كه از نقش سفرعبدالله دوم به آمريكا در مبادله  اعضاي القاعده موجود در ايران به كشورهايشان با  عناصرمجاهدين خلق (منافقين) و تاثير آن بر تصميم گيري ايران گفت : اين خبر ساخته و پرداخته رسانه هاي گروهي است كه از چنين معامله اي سخن مي گويند ، ما تاكيد مي كنيم چنين قرارداد و معامله اي وجود ندارد .
وزيرامور خارجه اردن تاكيد كرد: ما هرگز اعضاي منافقين موجود در خاك اردن را به ايران تحويل نخواهيم داد.
کد خبر 49381

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =