دولت یونان به دنبال اخراج ۱۰ هزار پناهنده

دولت یونان در نظر دارد از روز دوشنبه بیش از ۱۰ هزار پناهنده را که به تازگی با درخواست پناهندگی آنها موافقت شده از محل سکونتشان اخراج کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، دولت یونان با هدف کاهش جمعیت پناهجویان در اردوگاه های این کشور در نظر دارد از روز دوشنبه بیش از ۱۰ هزار پناهنده را که به تازگی با درخواست پناهندگی آنها موافقت شده است از محل سکونتشان اخراج کند.

در همین رابطه، وزارت سیاست مهاجرتی یونان قصد دارد محل سکونت این پناهندگان را در اختیار پناهجویانی بگذارد که هم اکنون در اردوگاه های پرجمعیت ساکن هستند. هدف آتن از اجرای این طرح کاهش جمعیت در اردوگاه های پناهجویان در جزایر دریای اژه است. پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنها در دست بررسی است در این اردوگاه های پرجمعیت زندگی می کنند.

بنا به مقررات جدید، پناهجویان پس از آنکه با درخواست پناهندگی آنها موافقت می شود تنها یک ماه فرصت دارند تا محل سکونت خود را که مختص پناهجویان است ترک کنند. این در حالی است که آنها تا پیش از این شش ماه برای ترک محل سکونت خود مهلت داشتند.

در واکنش به این تصمیم، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به طور جدی از طرح اخراج این پناهندگان از محل سکونتشان ابراز نگرانی کرده است.

بر اساس اعلام این نهاد بین المللی، دولت یونان از پناهندگانی که به تازگی با درخواست پناهندگی آنها موافقت شده است انتظار دارد که محل سکونت خود را ترک کنند و مستقل از کمک های دولتی زندگی کنند. این در حالی است که از نظر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان این افراد به کمک های اجتماعی دسترسی ندارند و از آنها حمایتی صورت نمی گیرد.

طرح اخراج این پناهندگان از محل سکونت کنونی خود می تواند تنش زا نیز باشد زیرا بسیاری از آنها یا توانایی ترک محل سکونت خود را ندارند و یا اصلا تمایلی به این کار ندارند.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان همچنین از دولت یونان خواسته است به افرادی که با درخواست پناهندگی آنها موافقت می شود کمک کند.

بر اساس اعلام این نهاد، پناهندگان باید برای آشنایی با جامعه ای که پذیرای آنها شده است به کلاس های زبان، آموزش حرفه ای و شغلی با درآمد کافی دسترسی داشته باشند.

کد خبر 4938479

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =