پروژه های جهش تولید در زنجان برای مردم تشریح شود

زنجان-استاندار زنجان، با بیان اینکه مردم باید از روند اجرای پروژه‌ها در استان اطلاع داشته باشند، گفت: سرنوشت پروژه‌های تعریف شده جهش تولید دراستان زنجان برای مردم بیان و تشریح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی ظهر دوشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه مردم باید از روند اجرای پروژه‌ها در استان اطلاع داشته باشند، گفت: یک سری پروژه‌ها تعریف شده و سرنوشت این پروژه‌ها به مردم بیان و تشریح شود.

وی با بیان اینکه شرکت ایران ترانسفوی زنجان بیش از ۴۵۰ نیروی انسانی جذب می‌کند، اظهار کرد: باید روند اجرای کار در این شرکت به مردم تشریح شود.

استاندار زنجان، گفت: یک کاری که شروع می‌شود و هدف گذاری لازم انجام می‌شود ولی نتیجه کار بیان نمی‌شود و ارائه آمار به مردم قابل سنجش و متقن باشد.

حقیقی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان زنجان خوب است، گفت: خوشبختانه طی سال گذشته این استان رتبه برتر در نرخ مشارکت اقتصادی در سطح کشور را به خود اختصاص دادو این نشان می‌دهدافراد زیادی وارد کار شدند و بیکار به تبع کاهش یافته است.

وی گفت: باید کمیته نظارت بر جهش تولید در استان تشکیل شود و در این میان نظارت‌ها به خوبی رصد و اقدام شود.

استاندار زنجان، تصریح کرد: باید رصد نظارت بر جهش تولید با ریاست معاونت اقتصادی استانداری زنجان باشد تا بتوانیم در سال جهش تولید عملکرد خوبی را ارائه بدهیم.

حقیقی با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی باید با برنامه ریزی درست بیشتر برگزار شود، ابراز داشت: برخی مشاغل به دلیل شیوع بیماری کرونا و در پی دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با این بیماری به مدت سه ماه، تعطیل بودند که دولت برای حمایت از آن‌ها ضمن درخواست برای ثبت‌نام، مبلغی به مدت سه ماه به اینگونه مشاغل پرداخت می‌کند که این مبلغ به معنای پرداخت بیمه بیکاری نیست و بابیمه بیکاری که داریم نباید اشتباه گرفته شود.

وی با بیان اینکه ۲۶ پروژه اولویت‌دار استان برای تحقق جهش تولید به تصویب رسیده است، افزود: این طرح‌ها باید در اولویت کار تمام مدیران و کمیته نظارت قرار گرفته و به مردم توضیح داده شود.

استاندار زنجان، تصریح کرد: پروژه‌هایی ماندن دوخطه کردن راه‌آهن زنجان - تهران، توسعه بیمارستان ولی عصر (عج) و سبزه‌میدان به صورت ویژه در استان دنبال می‌شود.

حقیقی با بیان اینکه موانع موجود در مسیر سرمایه‌گذاری اقتصادی باید بررسی و رفع شوند، افزود: پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان زنجان از سال ۹۷ اجرا می‌شود که برای تحقق جهش تولید باید طرح نقشه راه سرمایه‌گذاری این استان هرچه سریع‌تر به تصویب رسیده و مدیران، فرآیند پروژه‌ها را بر مبنای پنجره واحد سرمایه‌گذاری گزارش بدهند.

وی افزود: ۱۸ درصد از مجموع سرمایه‌گذاری خارجی صورت‌گرفته در کشور در سال گذشته متعلق به زنجان بوده که مدیران اقتصادی این عملکرد را به مردم بیان کنند.

کد خبر 4939327

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =