تشکیـل کمیته ویـژه ارزیـابی وضعیت کالاهـای رسـوب شـده در گمـرک

بندرعباس - توسط بازرس کل استان هرمزگان کمیته ویـژه ارزیـابی وضعیت کالاهـای رسـوب شـده در گمـرکات بندر شهید رجایی و بندر شهید باهنر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا مختاری در اجرای سیاستهای حمایت از جهش تولید، ضمن حضور در گمرکات شهید رجایی و باهنر، اداره کل بنادر و دریانوردی استان و انبارهای مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی از این مجتمع‌ها بازدید و از نزدیک در جریان تشریفات گمرکی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت قرار گرفت.

وی همچنین با حضور در واحد درب خروج گمرک شهید رجایی، با صاحبان و ترخیص کاران کالا گفتگو و تکریم ارباب‌رجوع و نحوه خدمت رسانی به مردم را نیز مورد ارزیابی قرارداد.

بازرس کل استان هرمزگان در این بازدید ضمن سرکشی از بخشهای مختلف مجموعه گمرکات شهید رجایی و باهنر و اداره کل بنادر و دریانوردی استان، در جلسه‌ای با حضور ناظر گمرکات استان، معاونین مربوط، مدیر کل گمرک شهید باهنر و مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی حضور یافت.

در این جلسه ناظر گمرکات استان به ارائه گزارش عملکرد و ذکر توانایی‌ها و قابلیت‌های گمرکات و همچنین تشریح بخشی از اقدامات خود در سالهای اخیر پرداخت و در نهایت گلایه مندیهای خود مبنی بر مشکلات و موانع موجود در مسیر ترخیص کالا را عنوان کرد.

در ادامه جلسه رضا مختاری با اشاره به منویات و تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر جهش تولید به تبیین سیاستهای بازرسی کل استان هرمزگان جهت حمایت از جهش تولید و اشتغال و رفع موانع و مشکلات موجود در گمرکات پرداخت.

بازرس کل استان هرمزگان ضمن تأکید بر هماهنگی، ارتباط و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در واردات و صادرات و جلوگیری از رسوب کالا اظهار داشت: حضور بازرسی کل استان هرمزگان به عنوان یک ظرفیت در کنار دستگاه‌های اجرایی، مردم و در کنار مشکلات جز رسالت‌های نوین سازمان بازرسی و مورد تاکید رئیس سازمان بازرسی کل کشور می‌باشد تا با ارتباط دو سویه و بیش از پیش با همکاری یکدیگر چالش‌ها و آسیب‌های پیش رو از سر راه برداشته شود.

وی همچنین با تأکید بر انجام بدون وقفه و تسریع در کلیه فرآیندهای گمرکی و تکالیف سازمان بنادر در استان در ترخیص کالا اظهار داشت: این فرآیندها باید در اسرع وقت انجام شوند به نحوی که در کمترین زمان ممکن شاهد ترخیص و ارسال کالاهای مورد نیاز جامعه به ویژه کالاهای اساسی باشیم و هر گونه ماندگاری کالا و کندی انجام این فرآیند ناشی از مکاتبات زائد و وقت گیر و عدم همکاری و سلیقه‌ای عمل کردن تعدادی از دستگاه‌های ذیربط در خصوص برخی از کالاها قابل پذیرش نبوده و سریعاً باید رفع شود، و قطعاً بازرسی کل استان هرمزگان این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

در پایان بازرس کل استان هرمزگان در اجرای سیاستهای حمایت از جهش و رونق تولید و به منظور برون رفت مجموعه گمرکات از شرایط فعلی و رفع مشکلات و نواقص، مقرر کرد کمیته ویژه ارزیابی وضعیت کالاهای رسوب شده در گمرک برای بررسی کارشناسی مشکلات موجود در گمرکات استان هرمزگان با همراهی دستگاه‌های مرتبط در جهت رفع چالش‌ها و تسریع در ترخیص کالاهای اساسی و مورد نیاز واحدهای تولیدی که موجب تحقق جهش تولید در سطح استان و کشور خواهد شد تشکیل و با برنامه ریزی مدون، جلسات منظم با حضور دستگاه‌های مربوطه برگزار و مسائل، مشکلات و چالشهای پیش رو و موجود مورد بحث و در جهت رفع آنها تصمیمات مناسب و کارشناسی اتخاذ شود.

کد خبر 4939696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =