استخدام در بیمارستان برای عموم با دوره‌های مهارتی علوم پزشکی

مجتمع سلامت تهران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ با هدف ارتقا دانش و مهارت در حوزه سلامت و فراهم کردن ساز و کارهای آموزشی برای مهارت آموزی و کار آفرینی فراگیران آغاز نموده است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، امروزه تعداد افرادی که علاقه مند به رشته‌های حوزه علوم پزشکی هستند رو به افزایش است دلیل اصلی آن هم حقوق و مزایای (بازار کار پویا) کادر درمانی در وضعیت کنونی جامعه است اگر شما علاقه مند به رشته‌های حوزه علوم پزشکی هستید گزینه مناسبی جهت اشتغال و ورود به مراکز درمانی و استخدام شدن است. حال شما ۲ راه برای رسیدن به خواسته خود دارید:

اولین راه می‌توانید از طریق کنکور سراسری تجربی که هرساله در حال برگزاری می‌باشد ثبت نام نموده و در صورت کسب حداقل رتبه مورد نیاز وارد دانشگاه علوم پزشکی شوید و بعد از فارغ التحصیلی در آن رشته و کسب مهارت استخدام مراکز درمانی شوید و اما راه دوم که در زمان خیلی کمتری شمارا به هدف خود می‌رساند ثبت نام و شرکت در دوره‌های مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی که زیر نظر وزارت بهداشت در حال برگزاری است گزینه مناسبی می‌تواند برای شما به حساب بیاید، با شرکت در این دوره‌های آموزشی شما می‌توانید علاوه بر کسب مهارت‌های تئوری و عملی که اساتید علوم پزشکی به شما آموزش می‌دهند یک رزومه مناسبی برای خود ایجاد کرده تا در صورت نیاز مراکز درمانی مثل بیمارستان‌ها، اورژانس، کلینیک‌های دندانپزشکی و … استخدام شوید.

تنوع رشته‌ای در این دوره‌های مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی بسیار بالا است که هر فرد با توجه به علاقه و شناختی که از یادگیری دروس از خود دارد می‌تواند آن را انتخاب کند.
دوره‌های آموزشی که هر فرد با توجه به علاقه خود می‌تواند ثبت نام و شرکت کنند:

۱. امدادگر کمک‌های اولیه
۲. دستیار کنار دندانپزشک عمومی
۳. متصدی پذیرش و نمونه گیری آزمایشگاه
۴. تکنسین داروخانه
۵. تعمیر تجهیزات بیمارستانی

ممکن است خیلی از افراد آگاهی در مورد دوره‌های آموزشی گفته شده نداشته باشند حال می‌خواهیم یک تعریف کلی از هرکدام از آنها به شمار ارائه دهیم تا با اطمینان بیشتر تصمیم گیری و انتخاب کنید.

امدادگر کمک‌های اولیه:
به مجموعه اقداماتی که یک فرد امدادگر برای نجات یک مصدوم تا زمان رسیدن به بیمارستان انجام می‌دهد را امدادگر کمک‌های اولیه می‌گویند که این دوره آموزش تزریقات هم شامل می‌شود.
از جمله سرفصل‌های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می‌شود:
۱. احیای قلبی و ریوی
۲. کنترل علائم حیاتی
۳. اقدامات جلوگیری از سرع و تشنج
۴. اقدامات سکته قلبی و سکته مغزی
۵. سوختگی، مصمومیت،...
جهت اشتغال شما می‌توانید با آموزش و کسب مهارت در اورژانس‌های سراسر کشور و مراکز درمانی رزومه آموزشی خود را ارسال نموده و در صورت نیاز آن مرکز استخدام شوید.

دستیار کنار دندانپزشک عمومی:
دستیار دندانپزشک به عنوان عضو حیاتی و مهم تیم دندانپزشکی هم به پزشک و هم به بیمار خدمت و کمک می‌کند دستیار بیمار را آماده برای عملیات دندانپزشکی می‌کند و همچنین وسایل مورد نیاز را ضدعفونی و استرلیزه می‌نماید و در هنگام عملیات دندانپزشکی وسایل مورد نیاز را به دندانپزشک می‌دهد.
از جمله سرفصل‌های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می‌شود:
۱. آناتومی دهان
۲. ایمنی و استریلیزاسیون
۳. یونیت دادنپزشکی
۴. کمپرسورها، هندپیس، لایت کیور، آمالگاماتور و...
۵. تصویربرداری
جهت اشتغال بیمارستان‌ها، و کلینیک‌های تخصصی دندانپزشکی اصلی‌ترین موقعیت‌هایی هستند که نیاز به دستیار دندانپزشک دارند و به دلیل ورود سریع به بازار کار جز شغل‌های محبوب به حساب می آیند.متصدی پذیرش و نمونه گیری آزمایشگاه:
متصدی پذیرش و نمونه گیری آزمایشگاه شاخه‌ای از علوم پزشکی است که در ارتباط با آنالیز آزمایشگاهی خون، مایعات و انسان بدن انسان به منظور تشخیص بیماری، پیگیری درمان و حفظ سلامت افراد جامعه می‌باشد.
از جمله سرفصل‌های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می‌شود:
۱. نسخه خوانی و کار با نرم افزار
۲. نمونه گیری
۳. آشنایی با هماتولوژی و دستگاه سل کانتر
۴. لام کشیدن و رنگ آمیزی
۵. آشنایی با بیوشیمی و دستگاه اتو آنالیز و..
دانش آموختگان این دوره می‌توانند در آزمایشگاه‌های بالینی بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های مراکز بهداشتی خدمت رسانی کنند.


تکنسین داروخانه:

وظیفه اصلی تکنسین داروخانه ارائه خدمات دارویی به مراجعه کنندگان می‌باشد که از جمله این خدمات می‌توان به بررسی نسخه ارائه شده، تجزیه و تحلیل علمی آن و در نهایت تحویل دارو و دادن اطلاعات لازم به بیمار اشاره کرد
از جمله سرفصل‌های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می‌شود:
۱. نسخه خوانی و نسخه پیچی
۲. عوارض دارویی و تداخل دارویی
۳. اشکال دارویی و..

یکی از شغل‌های پر طرفدار در حال حاضر برای عموم افراد جامعه است.

تعمیر تجهیزات بیمارستانی:
هر دانشجوی مهندسی پزشکی نیازمند یادگیری مهارت‌هایی پایه‌ای است که در بدو ورود به بازار کار به آنها نیاز دارد. از جمله این مهارت‌های پایه آشنایی کلی با تجهیزات پزشکی و حوزه‌های بازار کار می‌باشد.

از جمله سرفصل‌های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می‌شود:
۱. اصول کارکرد دستگاه‌ها
۲. کاربری تجهیزات
۳. عیب یابی و تعمیرات O-levelو ...

مجتمع سلامت تهران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ با هدف ارتقا دانش و مهارت در حوزه سلامت و فراهم کردن ساز و کارهای آموزشی برای مهارت آموزی و کار آفرینی فراگیران آغاز نموده است
برگزاری دوره‌های آموزش زیرنظر وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران دارای نقش مهمی در ارتقا سلامت و ایجاد مهارت‌های اشتغال زایی در حوزه درمان است.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4940191

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =