توانمندسازی مددجویان راهی برای فقرزدایی در جامعه است

سمنان- سرپرست امور اقتصادی استانداری سمنان بابیان اینکه ورود فعالان اقتصادی به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه کمک می‌کند، گفت: توانمندسازی مددجویان راهی برای فقرزدایی در جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور ظهر سه‌شنبه در دیدار با سرمایه‌گذار بخش خصوصی و اعضای مجمع آبادانی شهرستان مهدی‌شهر به میزبانی سالن کوثر استانداری سمنان ضمن بیان اینکه توانمندسازی مددجویان راهی برای فقرزدایی در جامعه است، ابراز داشت: با شناسایی و شکوفایی استعدادها بین مددجویان کمیته امداد و اقشار نیازمند جامعه می‌توان از روند فقر جلوگیری و به جامعه توسعه اقتصادی بخشید.

وی ضمن بیان اینکه در سال جهش تولید باید تمرکز بر ایجاد تولید از طریق توانمندسازی نیازمندان جامعه باشد، افزود: برای رسیدن به این مهم می‌طلبد تا فعالان اقتصادی به این عرصه ورود کرده و برای ایجاد اشتغال پایدار تلاش کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان بابیان اینکه روند ایجاد اشتغال مبنی بر توانمندسازی جامعه هدف می‌بایست تداوم داشته باشد، ابراز داشت: زمانی تولید ارزشمند خواهد بود که بتواند به ریشه‌کنی فقر در جامعه منتهی شود لذا به این منظور تسریع در اعطای مجوز سرمایه‌گذاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی باید فزونی یابد.

اشتغال بدون سرمایه رویکرد استان سمنان برای توسعه اقتصادی

سرمایه‌گذار بخش خصوصی و اعضای مجمع آبادانی شهرستان مهدی‌شهر نیز در این دیدار بابیان اینکه توجه به رویکردهای علمی و استفاده از سامانه‌های نوین برای اشتغالزایی افراد تحت پوشش کمیته امداد در دستور کار است، ابراز داشت: اشتغال‌زایی بدون سرمایه از رویکردهای مثبت و جدید برای گره‌گشایی از مشکلات اقشار کمتر برخوردار جامعه در استان به شمار می‌رود که در این راستا توسعه دام‌پروری و افزایش تولید در استان سمنان هدف‌گذاری شده است.

گلستانی با بیان اینکه سمنان از استان‌های پیش‌رو در توانمندسازی جوامع روستایی و افراد تحت پوشش با رویکردهای نوین اقتصادی است، افزود: می‌بایست برای تأمین آب و رفع مشکلات زیرساختی باهدف ایجاد اشتغال پایدار برای افراد بی بضاعت جامعه تلاش شود.

توانمند سازی اقشار کم برخوردار در دستور کار

مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری سمنان نیز در این دیدار بابیان اینکه حمایت از بانوان نیازمند که به دلایل مختلف نیازمند مساعدت‌های مالی هستند در دو بُعد در دستور کار قرارگرفته است، ابراز داشت: باید کوشید تا افرادی که فاقد توان جسمانی هستند، در قالب تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و سازمان‌های مردم‌نهاد مساعدت مالی شوند.

شاه‌حسینی در ادامه تصریح کرد: در بعد دیگر ضمن کمک فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران می‌بایست با اجرای طرح‌های مختلف و مشارکت بانوان کمتر برخوردار جامعه برای ریشه‌کنی فقر در استان اقدام شود.

وی افزود: در استان سمنان برنامه‌های خوبی از سال‌های گذشته با مشارکت خیران و فعالان اقتصادی برای توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار جامعه به‌ویژه بانوان نیازمند در دست اجرا است.

کد خبر 4940409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =