رسالت نخبگان علمی و فرهنگی تبیین شخصیت و اندیشه امام خمینی است

بوشهر- مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: تبیین شخصیت و اندیشه امام خمینی رسالت خطیر نخبگان علمی و فرهنگی است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تسلیت سالروز رحلت جان‌گداز بنیان‌گذار نظام مقدس اسلامی، حضرت امام راحل اظهار داشت: حضرت امام (ره) شخصیتی بودند که از زوایای مختلف دارای ویژگی‌های ممتاز و خاص بودند.

وی گفت: امام شخصیتی بودند که از حیث عبودیت و بندگی در اوج بندگی قرار داشت و باوجوداین که شخصیت بزرگی داشتند ولی خود را بنده محتاج خداوند می‌دانستند و در یک نگاه تمامی سیره ایشان خدامحور بود و این رمز موفقیت حضرت امام بود که توانست در قلب‌ها جا بگیرد و در مقابل همه قدرتمندان عالم قرار بگیرد و پیروز شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر سروستانی واهمه نداشتن از قدرت‌های مادی را از ویژگی‌های ممتاز امام (ره) عنوان و تصریح کرد: ایشان شخصیتی بودند که به قدرت ذات ربوبی اعتقاد عمیق داشتند و از هیچ قدرتی جز ذات الهی ترس و واهمه‌ای نداشتند و به هیچ قدرتی نگاه نمی‌کردند.

امام شخصیتی جهانی بود

سروستانی اضافه کرد: امام انقلابی را که بنا نهادند انقلابی بود که فقط برای احیای ارزش‌های دینی بود و متکی به هیچ قدرت مادی یعنی بلوک شرق و بلوک غرب نبود.

وی با بیان اینکه آن حضرت، شخصیتی جهانی و فراتر از جغرافیای ایران اسلامی و ملل اسلامی بود، ابراز داشت: نگاه ایشان به مرز، مرز بین اسلام و کفر بود و مرزبندی بین اسلام و کفر را مهم‌تر از مرزهای این کشور و آن کشور می‌دانستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تصریح کرد: جمیع شرایطی که یک رهبر صالح از نظر الهی، معنوی، سیاسی و مدیریتی باید داشته باشد در امام بزرگوار وجود داشت.

تحقق پیشگویی های امام

وی افزود: امام از نظر شخصیت علمی، عرفانی، معنوی مثل و نمونه نداشتند و به ویژه از نظر شخصیت سیاسی چهره‌ای بودند که از همه بالاتر و دارای افکار و اندیشه‌های متعالی‌تری بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تصریح کرد: امروزه ما شاهدیم که پیشگویی‌هایی که برای آینده ترسیم می‌کردند، ازجمله فروپاشی شوروی سابق و افول بلوک غرب بود که امروز شاهد تزلزل و شکست آمریکای جنایتکار هستیم که خود را به عنوان ابرقدرت جهانی لحاظ می‌کرد، دارد به وقوع می‌پیوندد.

سروستانی معرفی اندیشه‌ها و شخصیت امام در بین نسل جوان را از وظایف مهم امروز همه اقشار جامعه عنوان کرد و گفت: این مهم‌ترین رسالتی است که امروز مبلغان، مورخان، اساتید و نخبگان ما دارند که امام را و مکتب امام را به نسل جوان و انقلابی انتقال دهند؛ آن مکتبی که برای رهایی از ظلم و ستم است.

وی تأکید کرد: در سالگرد ارتحال ملکوتی امام با توجه به شرایطی موجود و محدودیت‌هایی که برای اجتماع به وجود آمده، امروز بهترین فرصت برای ما این است که با تدوین و نشر محتواها نسبت به تبیین شخصیت این عالم الهی از طریق فضای مجازی اقدام کنیم.

لزوم حرکت در مسیر مکتب و اندیشه‌های امام

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه راه موفقیت، سربلندی و عزت و ترقی کشور در پیمودن مکتب و اندیشه‌های ناب و الهی امام است، تصریح کرد: شاگردان حضرت امام و کسانی که در مسیر ایشان بودند مثل مقام عظمای ولایت و رهبری به عنوان سفینة النجاة انقلاب اسلامی، کسی هستند که از مکتب امام درس گرفتند و امروز به عنوان رهبری الهی و بی‌نظیر نقش خود را در جهان کنونی ایفا می‌کنند و آینده‌نگری ایشان همچون حضرت امام، زبانزد خاص و عام است.

سروستانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت فرارسیدن سالروز قیام ۱۵ خرداد گفت: قیام ۱۵ خرداد قیامی بود که مردم به ندای معمار کبیر انقلاب لبیک گفتند و در حقیقت بنای انقلاب اسلامی از قیام ۱۵ خرداد آغاز شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر بیان داشت: قیام ۱۵ خرداد حرکتی بود که متعاقب آن پیروزی انقلاب اسلامی را در پی داشت یعنی اگر قیام ۱۵ خرداد و جان‌فشانی شهدای آن نبود، شاید وقایع بعدی که از آن جمله پیروزی نظام شکوهمند انقلاب اسلامی بود، شکل نمی‌گرفت.

کد خبر 4940542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =