بهره مندی ۴۲ هزار و ۳۵۱ نفر در خراسان جنوبی از بیمه روستائیان

بیرجند- مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی از پوشش بیمه‌ای این صندوق برای ۴۲ هزار و۳۵۱ نفر در استان خبر داد و گفت: این رقم ۴۵ درصد مشمولان را شامل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل فرج زاده ظهر چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی عشایر و روستاییان در سال ۸۴ تأسیس و زیر مجموعه وزارت کار است.

وی با بیان اینکه ۹۳ هزار ۴۸۸ نفر از جمعیت این استان مشمول استفاده از این بیمه می‌شوند، عنوان کرد: از این تعداد ۴۲ هزار و ۳۵۱ بیمه شده‌اند که ۴۵ درصد جمعیت مشمول را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: دو هزار ۴۳۷ بیمه شده این صندوق مددجویان کمیته و یک هزار و ۳۰۹ نفر از مددجویان بهزیستی استان هستند.

وی با اشاره به بازنشستگی پیش موعد هزار و ۸۶۱ خانوار تحت پوشش گفت: بازنشستگی معمولی بیمه شدگان را با توجه به گذشت ۱۵ سال از عمر صندوق را امسال خواهیم داشت.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی با بیان اینکه این صندوق در استان ۱۴۲ مستمری بگیر از کار افتاده دارد، گفت: مستمری فوتی هزار و ۷۰۲ خانوار هستند.

فرج زاده با اشاره به اینکه مزایای صندوق شامل از کارافتادگی و فوت است، بیان داشت: افراد روستایی و عشایری مستقر در روستاها می‌توانند با هر نوع رسته شغلی عضو صندوق اجتماعی روستاییان و عشایر شوند.

وی با بیان اینکه شرایط سنی عضویت در صندوق اجتماعی بیمه روستاییان و عشایر حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال می‌باشد، افزود: بیمه شدگان می‌توانند حق بیمه خود را به صورت سالیانه پرداخت کنند.

فرج زاده با بیان اینکه حداقل حق بیمه برای یکسال طی سال جاری ۳۳۰ هزار تومان و حداکثر آن ۸۴ هزار تومان است، گفت: امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای برای افراد وجود دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی با بیان اینکه بشرویه بالاترین درصد جمعیت مشمول بیمه شده را دارد، گفت پایین‌ترین میزان بیمه شدگان مربوط به شهرستان سربیشه است.

به گفته وی ۳۲ کارگزاری بیمه‌ای صندوق اجتماعی بیمه عشایر و روستاییان در استان فعال است.

کد خبر 4942751

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =