فرامرزیان: رسالت اصلی وزارت ورزش توسعه ورزش همگانی است

معاون توسعه مدیریت  و منابع وزارت ورزش و جوانان گفت: هدف اصلی این وزارتخانه توسعه ورزش همگانی است و بخشی از اعتبارات تخصیصی حوزه قهرمانی برای ورزش همگانی هزینه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ژاله فرامرزیان، در جلسه شورای عالی ورزش همگانی کشور که با حضور دکتر سلطانی‌فر برگزار شد به اهمیت موضوع ورزش همگانی اشاره کرد.

وی گفت: نهادها و ارگان‌های مختلفی در شبکه ورزش همگانی فعالیت می‌کنند ولی هنوز این شبکه شناسنامه ندارد و اعضای آن مشخص نیست. 

فرامرزیان تاکید کرد: با کمک معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی و با هدف تدوین برنامه مرتبط، به شناسایی ذی نفعان ورزش همگانی و  شناسنامه‌دار کردن این شبکه می پردازیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع  در ادامه نکاتی را در خصوص ظرفیت‌های قانونی و مدل هم‌افزایی در توسعه ورزش همگانی  مطرح کرد.

وی گفت: هر کدام از دستگاه‌ها در سرفصل‌های اعتباری خود موضوعی در حوزه ورزش و سلامت دارند ، اما وقتی جزئیات  این سرفصل‌ها را مورد بررسی قرار می دهیم، به این نتیجه می رسیم که هزینه‌ها صرف بخش های درمانی شده است.

فرامرزیان در خصوص  هم‌افزایی ارگان‌ها با معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی پیشنهاد داد در سرفصل‌های مدیریت هزینه‌کرد، با پیش بینی بخشی برای توسعه ورزش همگانی، می توان مدلی برای سلامت جامعه تهیه و تدوین کرد.

وی با اشاره به تبصره 2 مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: پیشنهادی در خصوص تخصیص منابع و اعتبارات حوزه ورزش در دستگاه ها و نهادهای ذی ربط ارائه شد که متاسفانه به دلیل نگاه جزیره ای در دستگاه ها عملیاتی نشد. البته بند "چ" ماده 9 برنامه ششم توسعه عملا این اتفاق را ممکن کرده است .

فرامرزیان تاکید کرد: ما می توانیم  این مدل را به گونه ای طراحی کنیم  که  پرداختی های ورزشی بنگاه‌های اقتصادی  به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی آنها لحاظ شود.

وی همچنین درباره صدور مجوز بهره‌برداری اماکن ورزشی گفت: امکان صدور مجوز و  بهره‌برداری توسط هیات‌های ورزشی فراهم شده است و چنانچه بسیج هم چنین  تقاضایی دارد می‌تواند با ادارات کل تعامل کند، به این ترتیب ما نیز براساس تعداد متقاضیان در هیات وزیران مجوز لازم را اخذ خواهیم کرد.

فرامرزیان افزود: همه اهداف بخش ورزش مشترک است و با تمرکز می‌توان طبق تفاهم‌نامه‌های مشترک کارها را عملیاتی کرد.  هدف اصلی وزارت ورزش و جوانان توسعه ورزش همگانی است، حتی در حوزه قهرمانی نیز بخشی از اعتبارات برای توسعه ورزش همگانی در نظر گرفته شده است.

کد خبر 4944678

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =