۳۷ هزار کرمانی برای طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند

کرمان - مدیر کل راه و شهرسازی کرمان گفت:در طرح اقدام ملی مسکن بیش از ۳۷ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۱۰۵ نفر مربوط به شمال و سه هزار و ۵۱۶ نفر متعلق به جنوب استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی حاجی‌زاده پیش از ظهر چهارشنبه در اولین جلسه شورای مسکن استان کرمان بیان داشت: در مرحله اول و دوم طرح اقدام ملی مسکن بیش از ۳۷ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۱۰۵ نفر مربوط به شمال استان و سه هزار و ۵۱۶ نفر متعلق به جنوب استان است.

وی با بیان اینکه برنامه ابلاغی برای مسکن ۱۵ هزار واحد است، افزود: در حال حاضر از آمار ابلاغی تنها برای هشت هزار و ۷۹۴ واحد زمین در شمال استان تأمین شده که از این تعداد دو هزار و ۲۷۸ واحد زمین توسط بنیاد مسکن در قالب قراردادهای کارگزاری تخصیص داده شده و برای شش هزار واحد دیگر به زمین نیاز داریم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: در بحث متقاضیان ادارات مختلف بیش از ۱۰ هزار نفر ثبت‌نام شده‌اند همچنین مراحل پایش سنجش شرایط متقاضیان هنوز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه عملکرد ما در استان در چارچوب طرح ملی مسکن در کشور پیشتاز است، تصریح کرد: اقدام ملی مسکن نحوه واگذاری زمین در قالب طرح‌های اجاره بلند مدت ۹۹ ساله، فروش اقساطی پنج ساله که احتمالاً به ۱۰ سال تبدیل شود و مشارکت در انبوه‌سازی در قالب کارگزاری است.

حاجی‌زاده ادامه داد: کارگزاری روشی است که نهادهایی مثل بنیاد مستضعفین، بنیاد مسکن و … کار را به دست می‌گیرند و در مراحل بعدی کارگزار قرارداد می‌بندد و نحوه نظارت بر ساخت و ساز توسط مهندسان با نظارت راه و شهرسازی انجام می‌شود ضمن اینکه هزینه آماده سازی در هزینه‌های آماده شده از متقاضیان اخذ خواهد شد.

وی با اشاره به تأمین مالی در طرح اقدام ملی اشاره کرد و یادآور شد: تأمین مالی به سه صورت تسهیلات بافت‌های فرسوده، تسهیلات استفاده از پس‌انداز یکم و سوم به صورت منابع داخلی بانک‌ها می‌باشد.

وی افزود: آنچه ما در طرح‌های مسکن می‌توانیم استفاده کنیم باید قانونی باشد و از سوی دولت به ما تکلیف شده ضمن اینکه بخشی از تسهیلات در طرح اقدام ملی مسکن مربوط به تبصره ۱۸ بافت‌های فرسوده می‌باشد که در مرکز استان ۴۰ میلیون تومان است و در صورت استفاده از فناوری پیشرفته ساختمان تا ۱۰۰ میلیون تومان هم می‌تواند افزایش داشته باشد.

کد خبر 4946346

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =